Wyjdź przed szereg i zapisz się na kurs certyfikat kompetencji

Kierowca międzynarodowy to zawód, na który nieustannie jest zapotrzebowanie. Z pewnością mają na to ogromny wpływ otwarte granice i nabierający tempa handel międzynarodowy. Można wręcz powiedzieć, że niedobory w personelu są nieustannie. Zwłaszcza, że kierowca musi posiadać nie tylko odpowiednie predyspozycje, ale i uprawnienia.

Czytając ogłoszenie pracy na stanowisko kierowcy międzynarodowego pierwsze co nam przychodzi do głowy, to to, że idą za tym na pewno dobre pieniądze. W dodatku możliwość podróżowania jeszcze bardziej zachęca nas do rozpoczęcia przygody w transporcie krajowym, międzynarodowym czy spedycji. Myślimy bowiem, że to, iż mamy odpowiednią kategorię prawo jazdy, w zupełności nam wystarczy. Okazuje się jednak, że niestety posiadanie prawo jazdy w kategorii C+E to jednak nie wszystko.

Właściciel firmy niezależnie od tego jaką branżą się zajmuje z pewnością będzie preferował w swojej firmie osobę, która posiada wyższe kompetencje oraz większą liczbę uprawnień. Dzięki temu daje mu to większe pole manewru, a przy tym przede wszystkim i oszczędności. Nie musi bowiem zatrudniać dodatkowego pracownika na nowe stanowisko pracy. Dzięki dodatkowym uprawnieniom zadania te może dodatkowo zrobić już zatrudniony przez niego pracownik.

To samo dotyczy osób zajmujących się prowadzeniem działalności związanej z transportem czy spedycją. Oni również preferują pracowników posiadających wiele dodatkowych uprawnień i kwalifikacji. Bardzo ważną rzeczą jest tutaj chociażby Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Transporcie Drogowym – Przewóz Osób oraz Przewóz Rzeczy. Z pewnością jest to dodatkowy atut, dzięki któremu pracownik może wyjść przed szereg. Upoważnia on bowiem do większym możliwości, a przy tym również i większych zarobków. Sam właściciel firmy musi również posiadać taki certyfikat.

Jeśli więc chcesz rozpocząć karierę zawodową w transporcie zapisz się na kurs certyfikat kompetencji, po ukończeniu którego dopiero możesz przystąpić do egzaminu państwowego. Więcej informacji znajdziesz na www.certyfikatkatowice.pl