W jaki sposób najlepiej ściągnąć zaległe należności?

Nie możesz ściągnąć należności od swoich dłużników? Nie wiesz w jaki sposób tego dokonać? W pierwszej kolejności skontaktuj się z pewną i kompetentną firmą windykacyjną. Na samym początku, przed podjęciem jakichkolwiek kroków musi ona stwierdzić czy dana wierzytelność naprawdę istnieje. Nie ma czemu się dziwić. Występują bowiem przypadki, że przedsiębiorstwa wynajmują windykatora, gdyż nie zdają sobie nawet sprawy, że należności zostały już dawno uregulowane.


Jeśli jednak zobowiązanie rzeczywiście istnieje, firma windykacyjna z pewnością podejmie wszelkie potrzebne działania i skontaktuje się z dłużnikiem bądź wyśle wezwanie do zapłaty. Może odbyć się to na wiele różnych sposobów, za pośrednictwem SMSów, listów czy emaili z przypomnieniami. Zdarza się również jeśli zajdzie taka konieczność, że windykator kontaktuje się z dłużnikiem osobiście. Ma bowiem za zadanie uświadomić mu przede wszystkim, że ma on do spłacenie zobowiązanie, którego uregulowanie leży wyłącznie w jego interesie. Zrobi w pierwszej kolejności wywiad o przyczynę zaistniałego opóźnienia w spłaceniu należności. Najbardziej skuteczny jest jednak kontakt telefoniczny. Okazuje się bowiem, że przynosi on zamierzony efekt już w trzydziestu, a nawet czterdziestu pięciu procent przypadków.
Jeśli jednak przedsiębiorstwo, mimo kontaktu telefonicznego czy nawet osobistego nie jest w stanie uregulować zobowiązania „od ręki”, ale wykaże chęć współpracy, firma windykacyjna z pewnością zaproponuje mu dogodne terminy uregulowania należności. Czy też rozłoży zobowiązanie na raty.
Wynajmując firmę windykacyjną możemy niejednokrotnie uchronić się przed nieprzyjemnymi, a przede wszystkim kosztownymi sprawami sądowymi, a tym samym ściągnąć należności bez ingerencji komornika.
Biuro Obrotu I Windykacji Należności Wolf ze Stalowej Woli z pewnością pomoże Wam ściągnąć różnego rodzaju należności. Ma bowiem długoletnie doświadczenie oraz wielu zadowolonych klientów. W dodatku w porównaniu do konkurencji oferuje windykację tak zwaną bezzaliczkową.