Usprawnij prowadzenie magazynu z programem LoMag

Prowadząc własne przedsiębiorstwo z magazynem towarów niezbędne jest utrzymanie ładu w dokumentach magazynowych. Przy nieustannym przepływie towarów i bieżącej obsłudze kontrahentów bardzo łatwo o chaos. Właśnie z tego powodu, aby ułatwić prowadzenie gospodarki magazynowej niezastąpione jest oprogramowanie magazynowe LoMag. Jest to program przeznaczony do obsługi magazynu w małych i średnich przedsiębiorstwach. Jest nie tylko prosty w obsłudze, ale także niezwykle funkcjonalny. Bez zarzutu sprawdza się na pojedynczym stanowisku, jak również w sieci. Oprogramowanie do magazynu LoMag pozwala utworzyć takie dokumenty magazynowe jak: wydanie z magazynu – WZ, przyjęcie magazynowe – PZ, korekty WZ i PZ, rozchód wewnętrzny – RW, przychód wewnętrzny – PW, przesunięcie międzymagazynowe, arkusze spisowe, remanent, przeceny, produkcja itd. Aplikacja pozwala na tworzenie, zapisywanie i przechowywanie tysięcy takich dokumentów. Są one odpowiednio klasyfikowane i porządkowane, dzięki czemu przedstawiane są w czytelny sposób nawet przy ich dużej ilości.

Każdy element dokumentacji jest samoczynnie zapisywany w pamięci, aby można było w dowolnej chwili nanieść na nim poprawki. System nadaje każdemu z dokumentów indywidualny numer, który bardzo ułatwia późniejsze jego odszukanie. Program do magazynu LoMag pozwala kierować dowolną ilością magazynów, działających całkowicie niezależnie. W razie wystąpienia takiej konieczności można usunąć cały magazyn. System umożliwia eksport zwartych w nim danych do innych programów np. Excel. Dodatkowo pozwala na zarządzanie kilkoma przedsiębiorstwami z jednego komputera. Każdemu towarowi umieszczonemu w systemie można nadać dowolną jednostkę miary i umieścić go w dowolnym magazynie. Program magazynowy nie tylko pozwala na wykorzystanie każdej jednostki miary, ale także nadania własnej. Dodatkowo w celu uproszczenia przesunięcia towarów między magazynami wprowadzony został dokument przesunięcia międzymagazynowego, aby oszczędzić czasochłonnego generowania dokumentów korekt. Istnieje możliwość wprowadzenia nieograniczonej ilości towarów. System obsługi magazynu LoMag jest oparty o najnowocześniejszy dostęp do bazy danych Microsoft SQLServer. To jedna z najnowszych technologii, gdzie skupiono się przede wszystkim na stabilności systemu i odporności na awarie. Umożliwia to szybkie i proste prowadzenie magazynu i łatwy dostęp do danych. Poza tym system magazynowy doskonale współgra z większością popularnych programów komputerowych. Technologia Microsoft SQL Server pozwala na komunikację między wieloma magazynami i przedsiębiorstwami. W jednej firmie może być aż kilkanaście stanowisk z zainstalowaną aplikacją. Jeden komputer pełni rolę serwera, pozostałe zaś – klientów. Do jednego serwera można podłączyć dowolną ilość komputerów. Głównym zadaniem, jakie pełni system magazynowy LoMag jest zarządzanie ruchami magazynowymi, w pierwszej kolejności sprzedażą i dostawą. Wpisanie danych każdej z tych operacji jest zaskakująco proste, a intuicyjny w obsłudze system sam usprawnia ten proces. Ilość i ceny mogą być wyświetlane z dokładnością maksymalnie do siódmego miejsca po przecinku. Użytkownik sam może podjąć decyzję, z jaką dokładnością wartości te system ma przedstawiać. Zarządzanie magazynem niezwykle usprawnia możliwość wygenerowania arkuszy spisowych i remanentu.

Tworzone są one w oparciu o faktyczny stan magazynu. System powiadamia użytkownika o różnicach między stanem w programie a faktycznym stanem magazynu. Dokumenty korekt są tworzone automatycznie. Bardzo interesującą funkcją oprogramowania magazynowego LoMag jest wprowadzenie przecen, które mogą stanowić modyfikację cen lub ilości znajdujących sie w systemie towarów. Funkcja ta jest niezwykle praktyczna, aby w systemie odtworzyć faktyczne zdarzenia, które odbywają się w magazynie. Program do magazynu umożliwia także wygenerowanie raportów według wybranych kryteriów. Można utworzyć raport z konkretnego dnia, a nawet z danej godziny. System bierze pod uwagę także dokonane korekty. Oprogramowanie jest zaadaptowany do wymagań użytkownika także pod względem informacji o kontrahentach. Pozwala bowiem na stworzenie bazy kontrahentów z uwzględnieniem NIP i REGON. Można także odszukać danego kontrahenta według dowolnych danych. System wprowadza dodatkowo ich podział na odbiorców, dostawców i pracowników przy czym możliwe jest umieszczenie jednej firmy w dwóch grupach. W celu zwiększenia funkcjonalności programu LoMag jego twórcy dodali możliwość dostosowania generowanych dokumentów i raportów do specyficznych potrzeb firm. Zastosowanie wizualnego edytora pozwala na tworzenie szablonów własnych dokumentów wraz z umieszczaniem kodów kreskowych , zdjęć towarów oraz innych elementów graficznych. Na podobnej zasadzie działa edytor etykiet. Oprogramowanie do magazynu LoMag obsługuje czytniki kodów i drukarki etykiet, umożliwia import danych z komputera, a zastosowanie skrótów klawiszowych bardzo usprawnia zarządzanie magazynem. To aplikacja banalnie prosta w obsłudze, efektowna, niezawodna i praktyczna. Jest ona doskonale dostosowana do potrzeb użytkowników także pod względem ich różnorodności. Umożliwia dodawanie kolejnych funkcji niezbędnych w danym przedsiębiorstwie. Program LoMag jest nieustannie ulepszany poprzez aktualizacje, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Pozwala oszczędzić czas i maksymalnie usprawnia zarządzanie magazynem. Opłaca się wyposażyć w niego swoją firmę.