Szkodniki drewna – jak skutecznie z nimi walczyć

Jak pozbyć się korników?

Fumigacja domu to proces coraz bardziej popularny w likwidowaniu insektów robiących olbrzymie zniszczenia w drewnianych elementach naszych domów, poddaszy czy w zabytkowych meblach. Większość z nas myśli, że ich źródłem są korniki. Po czym od razu szuka w internecie coś odnośnie „korniki zwalczanie”. Za wyżłobienia w drewnie i towarzyszące temu charakterystyczne chrobotanie odpowiadają głównie takie szkodniki drewna, jak spuszczel pospolity oraz kołatek domowy. Ich naturalnym ekosystemem jest bowiem drzewo wycięte, stosowane do różnego rodzaju konstrukcji. Korniki żyją w lasach, żerują więc w drzewach żywych.

Fumigacja to zabieg bardzo skuteczny. Polega bowiem on na gazowaniu całego budynku bądź obiektu fosforowodorem. Ważne przy tym, aby najpierw zabezpieczyć go odpowiednią folią, dzięki temu zabieg będzie skuteczny i przeniknie przez całe drewno użyte do stworzenia konstrukcji. Co ważne nie niszczy oraz nie odbarwia materiału na którym jest przeprowadzany. Dzięki temu możemy ją stosować w odniesieniu do drewnianych stropów, słupów podporowych znajdujących się wewnątrz domu, belek ozdobnych jak również i mebli. Oprócz tego wspaniale nadaje się do niszczenia szkodników żerujących w drewnianych schodach i ramach okiennych.

Jeśli chcemy całkowicie pozbyć się insektów, które panoszą się w drewnianych elementach naszego domu, ważne, aby objąć nią również drewniane przybudówki znajdujące się blisko domu. Tam również mogą żerować i rozwijać się ich larwy. Mowa na przykład o często tworzonych drewnianych tarasach czy altanach.

Skuteczność tego zabiegu spowodowała, że fumigacja kościoła stała się również coraz częściej stosowana. Dzięki niej nie tylko drewniana konstrukcja może zostać poddana zabiegowi, ale również drewno wewnątrz kościoła. Okazuje się, że również z drewnianych palet eksportowych tylko w taki sposób mogą być likwidowane wszelkie gnieżdżące się w nich insekty. Fumigacja palet, bo o niej mowa to proces, który jako nieliczny w przypadku kwestii jaką jest „szkodniki drewna zwalczanie”, spełnia wszelkie normy unijne związane z eksportem.