Obsługa prawna – co oznacza to pojęcie?

Z pewnością każdy z nas przynajmniej raz w życiu zetknął się z takim pojęciem jak obsługa prawna. Niestety każdy wie, co dokładnie kryje się pod tym pojęciem. Najprościej rzecz ujmując, obsługa prawna to świadczenie usług związanych z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi prawa. Może ona obejmować zarówno osoby prywatne jak również i firmy. Kiedy jednak zdecydowanie powinniśmy skorzystać z obsługi prawnej? Jakiego rodzaju pomoc możemy uzyskać w jej ramach? Na te jak i również na wiele innych pytań dotyczących tego zagadnienia odpowiedź znajdziecie w naszym niniejszym artykule. 

Obsługa prawna osób prywatnych – jaki jest zakres usług?

Zacznijmy od tego co dokładnie obejmuje obsługa prawna osób prywatnych. Przede wszystkim wskazać tu należy wszelkie kwestie związane z zawieraniem umów cywilno prawnych. Wiele osób które nie prowadzi własnej działalności gospodarczej, posiada mieszkania na wynajem. Legalne wynajmowanie mieszkania wiąże się przede wszystkim z zawarciem umowy najmu. W takiej umowie zawarte muszą zostać nie tylko warunki samego najmu – takie jak koszt, czy czas trwania umowy – ale też i inne kwestie, związane np. z sytuacją przedterminowego wypowiedzenia umowy lub jej zerwania. Osoby wynajmujące mieszkanie muszą także zadbać o to aby regularnie odprowadzać podatek dochodowy od nieruchomości. Pomoc w tym zakresie otrzymają także od radców prawnych, którzy zajmują się tego typu sprawami. 

Obsługa prawna firm – dlaczego jest tak ważna?

Drugim rodzajem obsługi prawnej , jest obsługa prawna firm. Obejmuje ona zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, firmy jak również i spółki. Kancelaria prawna która świadczy usługi z szeroko rozumianą obsługą prawną firm zajmuje się przede wszystkim kwestiami dotyczącymi RODO – czyli ochroną danych osobowych, kwestiami dotyczącymi warunków zatrudnienia pracowników, jak również i kwestiami dotyczącymi prawa podatkowego. Innymi słowy, trudno jest prowadzić firmę w sposób legalny, jeśli nie mamy w tym wsparcia dobrej kancelarii prawnej obsługującej firmy.