Komoda z przewijakiem

Oczekiwanie na narodziny dziecka wiąże się z szeroko rozumianymi przygotowaniami. Nie chodzi jednak tylko o zakup ubrań czy kosmetyków do pielęgnacji niemowląt. Bardzo ważne jest także wyposażenie pokoiku dziecięcego w niezbędne meble. Podstawą jest oczywiście łóżeczko czy szafa na ubrania, jednakże nie można zapomnieć, że bardzo wygodnym, ale też i praktycznym rozwiązaniem jest komoda z przewijakiem. Wybór tego rodzaju mebli jest naprawdę duży – zarówno jeśli chodzi o materiał z którego taka komoda jest wykonana, jak również jej wymiary czy kolorystykę. Na co jednak w sposób szczególny należy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy komodę z przewijakiem? Sprawdźmy!

Odpowiednie wymiary i wysokiej jakości materiały

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze komody z przewijakiem, jest jej rozmiar. Wiadomo, że każdy pokoik dziecięcy jest inny – jedne są większe, inne mniejsze. Komoda z przewijakiem musi być zatem odpowiednio dopasowana do rozmiaru pokoju w taki sposób, aby była możliwość praktycznego jej ulokowania. To jednak nie wszystko, o co musimy zadbać przy wyborze komody z przewijakiem.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kolejną, bardzo ważną kwestią jest oczywiście bezpieczeństwo. Wiadomo, że przewijak przewijakowi nierówny, a każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało zapewnione bezpieczeństwo. Warto zatem dokładnie zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, z których  wykonana jest komoda z przewijakiem, ale też i na samą wysokość boków. Powinny być one na tyle wysokie, aby dziecko, nawet jeśli będzie bardzo ruchliwe, nie miało możliwości stoczenia się z przewijaka, ale jednocześnie, aby pozwalały one na swobodne przebranie malucha.