Gdzie wysłać dziecko na kolonie?

TOP 3 miejsc, gdzie warto posłać swoją pociechę na kolonie

Wakacyjny okres zbliża się coraz to większymi krokami. Jeszcze nie tak dawno były święta Bożego Narodzenia, a dziś rodzice wielu dzieci muszą martwić się o to, gdzie w tym roku wyjadą. Jednak spora część z nich decyduje się wysłać swoje dziecko na dwutygodniowe kolonie. Jest to bardzo popularne. Dzieci w tym okresie integrują się z innymi dziećmi. Nawiązane zostają tam przyjaźnie na wiele długich lat. Czasami nawet okazuje się, że dane dziecko mieszka w jednym mieście z drugim i nawet nic o tym nie wie. Dla wielu rodziców jest to odciążenie.  Dzięki temu mogą spędzić swój urlop w domu, ponieważ dzieci świetnie bawią się na koloniach. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób mniej zamożnych, których nie stać na dwukrotny wyjazd na wakacje. Dlatego też kolonie to świetne rozwiązanie. Jednak, gdzie wysłać swoje dziecko, aby mieć pewność, że będzie bezpieczne? Przedstawiamy kilka propozycji.

Okazyjne oferty na Mazurach – Węgorzewo

W Internecie roi się od ofert kolonii, które spędzać możecie na Mazurach. Zazwyczaj proponowane są kolonie na jachtach. Dzieci w wieku od 9 do 13 lat mogą sprawdzać, czy żeglarstwo to właśnie sport dla nich. Przewidziane są także turnusy dla starszych dzieci. Pociechy będą miały zagwarantowane pełne wyżywienie, zakwaterowanie oraz mnóstwo ciekawych atrakcji. Uczestnicy nie muszą posiadać żadnych specjalistycznych umiejętności, bowiem opiekunowie postarają się nauczyć je podstawowych pojęć oraz zachowań. Zazwyczaj kolonie dzielą się na dwie grupy, które o różnych porach wykonują inne czynności. Z pewnością nauka żeglarstwa przypadnie każdemu z uczestników. Pracownicy dołożą wszelkich starań, aby wasze pociechy wróciły z obozu zadowolone i pełne nowej wiedzy i umiejętności.

A może nad morze?

Kolonie nad morzem to jedna z najczęściej wybieranych form spędzania wakacji. Wasze dzieci będą mogły spędzać swoje wakacje w największych miastach nad Bałtykiem. Organizatorzy mają tutaj bardzo duże pole do popisu. Wybierając kolonie na przykład w miejscowości Świnoujście wasze pociechy będą mogły poznać tamtejszy rejon. Spacery po promenadzie oraz zobaczenie terminala portowego sprawi, że dzieci będą niezwykle zadowolone. Zwiedzać będzie można okoliczne atrakcje. Kolonie nad morzem w zależności od miejscowości będą miały więcej, lub mniej atrakcji, jednak powinny zadowolić nawet najbardziej wymagające dzieci. Młodzież będzie pod szczególną opieką opiekunów, a podczas pobytu na plaży także wyszkolonych ratowników.

Spędź swoje wakacje na kolonii w górach

Kolonie w górach skierowane są do dzieci i młodzieży, które lubią wyzwania. Od uczestników będzie wymagało się, żeby byli chętni do długich spacerów oraz nie narzekali. Spacerując nawet po leśnych drogach dzieci będą mogły podziwiać górskie widoki. Organizatorzy są w stanie zapewnić wspomnienia z pieszych wędrówek specjalnie wyznaczonymi szlakami. Dodatkowo dzieci będą mogły zwiedzać okoliczne budowle. To doskonały pomysł na zapoznanie się z historią oraz spędzenie wolnego czasu.