Zielona szkoła w Górach Świętokrzyskich!

Wiele osób myśląc o wakacyjnym urlopie planuje wyjazd głównie w Tatry, nad morze albo za granicę. Zapominamy jednak ile wrażeń czeka na nas w najbardziej tajemniczych górach w Polsce, mowa mianowicie o Górach Świętokrzyskich.

Są to najstarsze góry w Polsce, które w dodatku mają bardzo nietuzinkową budowę geologiczną. Wynika ona z wielu przemian jakie wydarzyły się przez miliony lat nie tylko w skorupie ziemskiej, ale również i na jej powierzchni. Ich najwyższy szczyt to Łysica, która znajduje się w paśmie Łysogór na wysokości 612 m.n.p.m.
Są to góry z dużą liczbą rumowisk, formatów skalnych i jaskiń. Spowodowało to, że od wieków były tematem do legend gawędziarzy o czarownicach odprawiających czary na szczytach Łysicy i Łysej Góry w noc świętojańską. A skały znajdujące się na zboczach Łysicy były uznawane za ich stołki.

Wybierając się na urlop w Góry Świętokrzyskie warto nastawić się na aktywnie spędzony czas wolny, jest tam bowiem bardzo dużo ciekawych miejsc do obejrzenia. Oprócz spacerów po górach można bowiem zwiedzać zamki, klasztory i ruiny, odkrywać sekrety dinozaurów oraz spotkać w Pacanowie Koziołka Matołka. Dla osób, które preferują aktywny wypoczynek będą to na pewno niezapomniane wakacje.
Jeśli więc zadowala Was taka forma rekreacji wystarczy jedynie znaleźć idealny pensjonat Góry Świętokrzyskie i gotowe! Ośrodek, który na pewno Was usatysfakcjonuje to Agroturystyka „Grynwald”. Obiekt ten znajduje się bardzo blisko kluczowych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Posiada w ofercie pokoje dwu, trzy, cztero i pięcioosobowe w zależności od potrzeb urlopowiczów. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Noclegi świętokrzyskie w pensjonacie Agroturystyka „Grynwald” z pewnością Was zadowolą.

Świetnie nadaje się również do wyjazdów w większym zespole. Kwaterę tutaj może bowiem znaleźć nawet grupa pięćdziesięcioosobowa, ponieważ ośrodek agroturystyczny posiada aż piętnaście pokoi do wynajęcia. W związku z tym wiele osób rezerwuje je w ramach imprez integracyjnych, ponieważ już grupy 40-osobowe mogą wynająć cały teren z ośrodkiem na wyłączność. Dzięki takim ośrodkom jak Agroturystyka Góry Świętokrzyskie „Grynwald”, szefowie mogą dostarczyć swoim pracownikom wielu niezapomnianych chwil podczas wspólnych wyjazdów integracyjnych. Jeśli pragniemy, aby łączyły one w sobie dobrą rekreację, wspaniałą imprezę oraz komfortowe noclegi, ośrodek Agroturystyczny „Grynwald” z pewnością spełni nasze oczekiwania. Pensjonat agroturystyczny znajduje się w lesie na pięcio-hektarowym, ogrodzonym terenie. Dzięki czemu jest tutaj mnóstwo miejsca do różnego rodzaju zabaw integracyjnych. Do dyspozycji wczasowiczów są tutaj też ogromne klimatyczne wiaty drewniane, które wspaniale nadają się do wieczornych imprez i grillowania. Jeśli pogoda nie dopisze nie ma się czym przejmować, impreza w salonie przy kominku również ma swój klimat.

Agroturystyka Świętokrzyskie bardzo dobrze nadaje się również do organizowania wakacji dla dzieci w ramach programu „zielona szkoła”. Uczniowie mają możliwość nie tylko wspaniale się bawić, ale również zwiedzać różnego typu atrakcje turystyczne i zabytki. Wielki ogrodzony plac z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki oraz możliwością gry w Dysk Golfa będzie więc odpowiednim miejscem do zaplanowania fantastycznych zajęć integracyjnych w ramach programu agroturystyka zielone szkoły z wieloma zabawami zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców.