Zatrzaśnięty zamek w drzwiach – co wtedy zrobić?

Sytuacja, w której zatrzaśnie nam się zamek w drzwiach, a co za tym idzie nie będziemy mogli wejść do domu, nie jest komfortowa. Właśnie z tego względu, warto wiedzieć jak zachować się w momencie, kiedy nie jesteśmy w stanie dostać się do domu w sposób tradycyjny, czyli przy użyciu klucza. Rozwiązaniem w takiej sytuacji, jest zadzwonienie na pogotowie zamkowe Poznań. To jednak nie jest jedyna czynność, którą należy przedsięwziąć, kiedy nie jesteśmy w stanie samodzielnie dostać się do własnego mieszkania. Co jeszcze zatem należy zrobić? Jak się zachować? Na te, jak również i na wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – Zachowaj spokój

W sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie samodzielnie dostać się do własnego mieszkania lub samochodu, podstawą jest zachowanie spokoju. Stres, panika czy nerwowe wykonywanie różnych czynności, w żaden sposób nie pomogą nam bezpiecznie otworzyć zatrzaśniętych drzwi. Szarpanie za klamkę, wkładanie do zamka cienkich przedmiotów, takich jak wsuwki, czy igły, może tylko pogorszyć sytuację. 

Bardzo często, przyczyną zatrzaśniętych zamków samochodach, jest niesprawny kluczyk. Pierwszym  krokiem zatem, kiedy nie jesteśmy w stanie samodzielnie dostać się do samochodu, jest sprawdzenie działania zapasowego kluczyka. Z reguły takie rozwiązanie jest bardzo skuteczne. Zupełnie inaczej ma się sytuacja, kiedy zamek w naszym samochodzie uległ awarii – mowa oczywiście o zamku centralnym i całym systemie elektrycznym.

Uszkodzony zamek w drzwiach samochodowych co robić?

Kiedy próby podjęcia otworzenia samochodu za pomocą zapasowego kluczyka nic nie pomagają, konieczne jest wezwanie pogotowia ślusarskiego. Właśnie z tego względu warto mieć zawsze pod ręką numer do zaufanej firmy ślusarskiej. Najczęściej, tego rodzaju firmy działają całodobowo, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy ich pomoc może okazać się nieoceniona. Samodzielne próby otwierania samochodu który się zatrzasnął, mogą dodatkowo przysporzyć problemów – przede wszystkim tych finansowych.