Zaplanuj wczasy wśród urokliwej mazurskiej przyrody

Sezon zimowy kojarzy nam się zwykle z urlopem w górach oraz sportami zimowymi. To czas, w którym wiele osób marzy o spędzeniu choćby paru dni wśród pokrytych śniegiem szczytów górskich. Mało jest ludzi, którzy myślą w tym okresie o zaplanowaniu sobie letniego wypoczynku. Bardzo często zdarza się, że wraz z nadejściem upalnych dni stwierdzamy, że czas zaplanować letnie wakacje. Niestety przeważnie okazuje się, że za późno już na spędzenie urlopu w wymarzonym miejscu, ponieważ ci bardziej przezorni zapewnili już danemu hotelowi czy ośrodkowi wypoczynkowemu komplet rezerwacji. Po długich i jałowych poszukiwaniach miejsc noclegowych w interesującym nas czasie, jesteśmy zmuszeni niestety wziąć to, co zostało. Kończy się to zazwyczaj urlopem spędzony na codziennych, kilkukilometrowych, rodzinnych wędrówkach z miejsca noclegu na plażę, z ekwipunkiem w postaci dmuchanego materaca, wiaderek i foremek dla pociech, leżaka, koca, ręczników, torby z napojami i Bóg wie czym jeszcze. Nie raz podczas wakacji mamy okazję oglądać taki widok, a jeszcze gorzej jeśli sami go stanowimy. Ciężko nazwać w ten sposób spędzony urlop urlopem wypoczynkowym.

Jednak wcale nie musi tak być. Jeszcze zimą warto zastanowić się, gdzie chcielibyśmy spędzić letnie wakacje. Można wtedy nie tylko zarezerwować termin w naprawdę wyjątkowych zakątkach, ale także znając cenę pobytu, zaplanować rodzinny budżet tak, aby móc skorzystać z różnych dostępnych tam atrakcji. Warto zdecydować się na sprawdzony i wiarygodny ośrodek wypoczynkowy, który posiada szeroką ofertę zarówno dla urlopowiczów pragnących się zrelaksować jak i dla tych preferujących aktywny wypoczynek. Jednym z takich właśnie miejsc jest z pewnością mazurski Ośrodek Wczasowy HELENA. Położony jest on w bardzo malowniczym miejscu nad słynącym ze swojej czystości jeziorem Gołdopiwo. Jezioro i jego okolice stanowią strefę ciszy, co umożliwia wczasowiczom prawdziwy odpoczynek wśród urokliwej mazurskiej przyrody.

Mazury w odróżnieniu od zatłoczonych nadbałtyckich plaż i większych górskich miejscowości, pozwalają odetchnąć i dają wiele możliwości dla osób nastawionych na spędzenie tam urlopu. Ośrodek Wczasowy HELENA jest położony w samym ich centrum – krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Aby zarezerwować pobyt w tym właśnie miejscu wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce: ośrodek wczasowy Mazury lub ośrodek wypoczynkowy Mazury. Każdy, kto spędzał tam urlop może polecić go z całą odpowiedzialnością. Na infrastrukturę ośrodka składają się 2 budynki hotelowe, domki letniskowe oraz miejsca pozwalające na aktywny wypoczynek jak choćby boisko do koszykówki, czy plac zabaw dla małych urlopowiczów. W budynkach znajduje się także siłownia, kręgielnia, pokój zabaw dla dzieci,sauna oraz jacuzzi. Ośrodek posiada własną plażę, wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz miejsce na grilla i ognisko. Wieczory można sympatycznie spędzić w kawiarni z tarasem widokowym lub sali kominkowej z barkiem. Teren ośrodka to idealne miejsce dla miłośników spacerów. Skalniaki, krzewy ozdobne oraz zaciszne altanki z ławeczkami tworzą niezapomniany klimat. Ośrodek Wypoczynkowy HELENA to naprawdę cudowne miejsce, które gwarantuje prawdziwy odpoczynek wśród przyrody z dala od hałasu. Każdy znajdzie tam z pewnością coś satysfakcjonującego.