Założenie firmy budowlanej w Niemczech – jak to zrobić?

Założenie firmy budowlanej w Niemczech jest w gruncie rzeczy bardzo proste. wystarczy, że dostarczymy do gewerbeamt komplet niezbędnych do tego celu dokumentów. Najważniejszymi z nich są kserokopie dowodu osobistego lub paszportu które wykonane są po obu stronach. Co więcej, w przypadku firmy budowlanej w Niemczech, bardzo ważne jest także dostarczenie pozwolenia na wykonywanie takiego zawodu. Czy jednak firma budowlana w Niemczech to dobry pomysł na biznes? Sprawdźmy.

Dlaczego firma budowlana w Niemczech jest opłacalna?

W Polsce mamy wielu wykwalifikowanych specjalistów z zakresu branży budowlanej. Niestety, warunki do prowadzenia tego rodzaju działalności w naszym kraju, są znacznie gorsze, niż ma to miejsce w przypadku Niemiec. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o kwestie związane z samym założeniem takiej działalności, ale także o system podatkowy który jest znacznie korzystniejszy dla przedsiębiorców. Próg podatkowy w Niemczech wynosi zaledwie 14%. Kwota wolna od podatku to aż 7000 €. Co więcej, nie ma obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego – jest ona dobrowolne. Ponadto, jeśli zdecydujemy się na prowadzenie firmy budowlanej w Niemczech i będziemy od odprowadzać właśnie tam nasze składki emerytalne możemy w przyszłości liczyć na znacznie wyższą emeryturę niż gdybyśmy mieli Te składki odprowadzać w Polsce.

Koszta związane z prowadzeniem własnej działalności w Niemczech

W przypadku kiedy prowadzimy firmę budowlaną w Niemczech, musimy liczyć się z określonymi kosztami comiesięcznymi. Pierwszym i najważniejszym z nich jest odprowadzanie podatku dochodowego. Ponadto, musimy liczyć się także z tym, że nasza firma będzie sukcesywnie się rozrastać, a co za tym idzie wystąpi konieczność zatrudnienia pracowników. To także dodatkowy koszt dla przedsiębiorcy. Zbierając jednak wszystkie te koszta w całość, i tak są one znacznie niższe, niż gdybyśmy mieli prowadzić taką działalność gospodarczą na terenie Polski. Samo prowadzenie firmy z zakresu branży budowlanej w Niemczech jest także opłacalne z jeszcze jednego względu – Polacy są naprawdę wykwalifikowanymi fachowcami jeśli chodzi o świadczenie usług z tego zakresu. Niemcy bardzo ich doceniają.