Zależy Ci na pięknym wyglądzie?

Zdrowa, a szczególnie piękna, niestarzejąca się skóra przez długie lata to marzenie bardzo wielu kobiet. Jak w takim razie powinniśmy dbać o skórę twarzy i ciała, aby zatrzymała przez jak najdłuższy czas piękny wygląd? W internecie znajduje się mnóstwo różnego typu sugestii. Jak w takim razie wybrać te najwłaściwsze?
Wiele kobiet nie zdaje sobie nawet sprawy jak ważny jest właściwy demakijaż rano i wieczorem. Kosmetyki do niego powinno się dobierać, zwracając przy tym uwagę na potrzeby swojej skóry. Osoby ze skórą podatną na podrażnienia powinny używać kosmetyki delikatne, ze składnikami łagodzącymi. Dla skóry suchej muszą zapewniać nawilżenie oraz natłuszczenie. W celu utrzymania jędrnej i miękkiej skóry trzeba nawilżać ją zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz. Pamiętajmy także, że podstawą należytej pielęgnacji jest bardzo dobry krem nawilżający. Wiele osób przy doborze odpowiednich kosmetyków kieruje się wiekiem swojej skóry, jednak jest to nieodpowiednie kryterium. Niezależnie od wieku musimy bowiem dobierać kosmetyki kierując się rodzajem skóry. Silniejszej regeneracji może wymagać skóra odwodniona młodej osoby, niż na przykład skóra osoby w średnim wieku. Jeśli czasami zauważymy, że krem do codziennej pielęgnacji jest niezadowalający, powinniśmy zapobiegawczo zastosować preparat, który ją odpowiednio odżywi i zregeneruje. Najlepszy do tego będzie kosmetyk z witaminą A (działającą przeciwzmarszczkowo) oraz C i E (działające antyutleniająco). Odżywcze maseczki, kremy i inne tego typu kosmetyki bogate w składniki aktywne, należy stosować na noc.
Smutna rzeczywistość jest niestety taka, że już po 20 roku życia zaczynają uwidaczniać się pierwsze zmarszczki. Osoby o bardzo suchej, odwodnionej skórze najszybciej dotyka ten problem, dlatego tak ważne jest odpowiednie nawilżanie skóry kosmetykami wysokiej jakości. Ogromne znaczenie ma tutaj też stosowanie kremów, które odwlekają pojawienie się zmarszczek wokół oczu oraz ust.

Mnóstwo osób, u których zmiany są bardzo trudne do cofnięcia korzysta z jeszcze innego rozwiązania. Medycyna estetyczna w Szczecinie w swoim gabinecie poleca bowiem w celu wyeliminowania zmarszczek czoła, kurzych łapek oraz innego typu zmarszczek mimicznych zastosowanie bezpiecznych zabiegów: mezoterapia igłowa, wypełnianie zmarszczek czy botox. Zabieg botoks polega na wstrzyknięciu w odpowiednim miejscu za pomocą cieniutkiej igły i strzykawki małej ilości toksyny botulinowej. Substancja ta porazi właściwy mięsień odpowiedzialny za tworzenie zmarszczek i wygładzi je. Medycyna estetyczna Szczecin dokonuje jeszcze wiele innych zabiegów, między innymi: wypełnianie ust, usuwanie blizn, powiększanie ust czy zabieg pod nazwą osocze bogato płytkowe.

Jeśli Wasze zmarszczki są już bardzo trudne do cofnięcia lub chcecie skorzystać z innych zabiegów oferowanych przez Medycynę Estetyczną w Szczecinie, wpiszcie w internecie frazy: „usuwanie blizn potrądzikowych Szczecin”, „usuwanie blizn z twarzy Szczecin” czy „wypełnianie ust kwasem hialuronowym Szczecin”, a z pewnością tam traficie.

 

Źródło: http://www.dermatologiakaszubiak.pl