Zakładasz własną działalność? Znajdź biuro rachunkowe

Planując współpracę z biurem rachunkowych wiele firm ogranicza się zazwyczaj do pytania o cenę usług i na tej podstawie dokonuje wyboru.
Wachlarz świadczonych prac rachunkowych proponowanych przez biura jest na ogół porównywalny, ponieważ wynika on z przepisów prawa. Uwzględnia on obsługę kadrowo-płacową oraz rachunkowość podatkową. Każde wykwalifikowane profesjonalne biuro rachunkowe teoretycznie powinno świadczyć usługi na podobnym poziomie. Pojawiają się tu jednak pewne różnice. Zależą one między innymi od wielkości biura rachunkowego, ponieważ im więcej obsługiwanych nabywców, tym każdy jednostkowy klient staje się bardziej anonimowy. W niewielkim biurze rachunkowym da się zauważyć indywidualny stosunek do klienta, sprawniejszą z nim komunikację, a co za tym idzie też szczegółowe uwzględnianie jego wymogów. Jeśli zajdzie konieczność małe biuro rachunkowe jest gotowe rozstrzygnąć jego pilne problemy nawet poza standardowymi godzinami pracy biura.

W wielkich biurach występuje też bardziej rozproszona odpowiedzialność oraz długi czas wymiany poszczególnych informacji, które mogą źle wpływać na jakość pracy. Może to też spowodować opóźnienia z wpisywaniem do systemu określonych dokumentów i w konsekwencji ujemnie wpłynąć na wynik finansowy.

Duże biura rachunkowe posiadają też i zalety, mają bowiem szerszy zakres specjalizacji dzięki czemu mogą oferować klientom usługi przekraczające normalną rachunkowość, mogą to być na przykład różnego rodzaju kredyty czy ubezpieczenia.

Wszystkie biura rachunkowe zarówno te małe jak i te duże, jeśli chcą usługowo prowadzić księgi rachunkowe muszą posiadać zezwolenie Ministerstwa Finansów, określane Certyfikatem bądź Świadectwem Kwalifikacyjnym. Jest ono imienne, oznacza to, że nie otrzymuje go biuro rachunkowe, ale na przykład główna księgowa, która je założyła. Jeśli biuro nie posiada takiego zezwolenia musi liczyć się z konsekwencjami karnymi.

Potencjalny klient szukając dobrego biura rachunkowego niestety zwraca głównie uwagę na cenę oferowanych usług. Niejednokrotnie zdarza się, że aby sprostać oczekiwaniom klienta biura rachunkowe zmniejszają cenę, a w konsekwencji zatrudniają osoby o niewystarczających kwalifikacjach, którym mogą wypłacać małe wynagrodzenia. Okazuje się potem , że Świadectwem Kwalifikacyjnym dysponuje wyłącznie jedna zatrudniona osoba.

Szukając właściwego biura rachunkowego do rozliczania naszych finansów warto najpierw zwrócić uwagę na jego doświadczenie. W zależności od naszych oczekiwań musimy sprawdzić jaki zasięg działania ma określone biuro rachunkowe. Bardzo ważne jest, aby rozliczało nie tylko książkę przychodów i rozchodów jeśli tego oczekujemy, ale również i pełną księgowość czy ryczałt. Dzięki czemu przy zmianie sposobu opodatkowania nie będziemy zmuszeni zmieniać biura rachunkowego. Za przykład profesjonalnego biura może nam posłużyć „Mar-Tax” – biuro rachunkowe w Jeleniej Górze. Prowadzi ono nie tylko księgi rachunkowe, ale także KPIR, obsługę pracowniczą czy ryczałt.
Jeleniogórskie biuro rachunkowe zajmuje się też sporządzaniem analiz finansowych, sprawozdawczością finansową czy rozliczeniami rocznymi. W swoim obszarze działań gwarantuje całkowitą poufność. Jelenia Góra biuro rachunkowe „Mar-Tax” pełni jednak nie tylko funkcję biura rachunkowego, jako pełnomocnik może także reprezentować swoich klientów przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędem Skarbowym. Jeśli więc zamierzasz podjąć współpracę z biurem rachunkowym – wybierz Biuro rachunkowe Jelenia Góra, a na pewno spełni Twoje najśmielsze oczekiwania.