Wszywka alkoholowa – gdzie wykonać w Lublinie?

Problem uzależnienia od alkoholu dotyczy bardzo wielu osób. Psychologowie za przyczyny uzależnienia od alkoholu podają przede wszystkim stres, ale też i depresję lub inne stany psychiczne, które niekorzystnie odbijają się na naszym zdrowiu. Uzależnienie od alkoholu to choroba i należy ją leczyć. Istnieje wiele różnych metod leczenia tego uzależnienia – poczynając od terapii na rozwiązaniach farmakologicznych kończąc. Wszywka alkoholowa to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań. Dlaczego? Sprawdźmy!

Wszywka alkoholowa – jak działa?

Podstawą, zanim zdecydujemy się na zastosowanie wszywki alkoholowej jest uświadomienie sobie, w jaki sposób działa. Po pierwsze, wszywka alkoholowa to tak naprawdę lek, który jest umieszczany w naszym organizmie. Działanie leku utrzymuje się do kilku miesięcy. Substancja, która stanowi główny składnik leku spowalnia metabolizm alkoholu. W efekcie, osoba, która spożyje alkohol w momencie, kiedy posiada wszywkę alkoholową, będzie doznawała objawów właściwych dla zatrucia kwasem octowym – to on jest produktem ubocznym procesu hamowania metabolizmu alkoholu. 

Czy wszywka alkoholowa jest skuteczną metodą leczenia alkoholizmu?

Skoro wiemy już, w jaki sposób działa wszywka alkoholowa, pora zastanowić się, czy ta metoda leczenia uzależnienia od alkoholu jest skuteczna. Co do zasady można przyjąć, że owszem – metoda ta jest skuteczna. Należy jednak pamiętać, że powinna być ona przeprowadzona przez lekarzy w profesjonalnej klinice. Mamy do czynienia z lekiem, w dodatku o bardzo silnym działaniu. Powierzenie wykonania takiego zabiegu osobie, która nie ma doświadczenia ani wiedzy, może okazać się niezwykle niebezpieczne. Właśnie z tego względu, jeśli jedną z wybranych przez nas metod leczenia uzależnienia od alkoholu jest wszywka alkoholowa, Lublin jest jednym z tych miejsc w Polsce, w którym znajduje się profesjonalna klinika, w której wykonuje się tego rodzaju zabiegi.