Więźba dachowa – Gostynin i okolice

W ostatnich czasach przyglądając się rozpoczętym już budowom na obrzeżach miast, a czasami nawet na naprawdę cichej wsi, można niewątpliwie zauważyć, że bardzo popularne stało się budowanie drewnianych domów. Z pewnością jest to wybór uzasadniony wieloma kluczowymi czynnikami. Nie tylko w grę wchodzi rozszerzający się trend, ponieważ i tak aktualnie dominuje tradycyjny styl budowy. Chodzi tutaj jednak przykładowo o oszczędność energii cieplnej. Mnóstwo ludzi w ten sposób próbuje dostosować się również do potrzeb ekologii i ochrony środowiska. Niewątpliwie drewniany dom kojarzy się głównie ze zdrowym wnętrzem oraz naturalną stylistyką. I wbrew temu co mówią dookoła ludzie, dom z drewna jest w stanie przetrwać wiele długich lat.
Jednak decydując się na takie rozwiązanie, bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni projekt, wszystko dokładnie zaplanować, a oprócz tego zdecydować się na idealne do tego drzewo.
Mnóstwo osób uważa bowiem, że każde drewno jest do tego odpowiednie, nic bardziej mylnego. Zarówno na budowę domu, a także i więźbę dachową zakładaną w tradycyjnym budownictwie, stosowane drzewo musi być proste, zdrowe oraz bez szkodników. No i przede wszystkim bardzo dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Przeważnie wybiera się do tego drzewa iglaste, a dokładniej sosnę i świerk. Przesądza o tym w dużym stopniu bardzo atrakcyjna cena w porównaniu z innymi rodzajami drzew.
Gdzie w takim razie powinniśmy udać się po pierwszorzędne i odpowiednio zaimpregnowane drzewo? Jaka firma zagwarantuje nam krokwie, a także inne drewniane elementy najwyższej jakości?
Nie zastanawiając się dłużej warto wybrać się do tartaku Halama. Mieści się on niedaleko Gostynina w miejscowości Leśniewice. Jest to firma rodzinna niewątpliwie z długoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu mamy więc pewność, że znają się dokładnie na swoim fachu.

Produkty wytwarzają bowiem za pomocą traku ramowego, traku taśmowego oraz wielopiły. W związku z tym zajmują się przede wszystkim przerobem drewna wielkowymiarowego, czyli takiego, z którego powstanie więźba dachowa oraz krokwie, a nawet elementy na budowę całego domu.
Poza tym wielu przyszłych klientów z pewnością ucieszy fakt, że drewno pozyskiwane do Tartaku Halama pochodzi tylko z lasów, w których prowadzona jest prawidłowa gospodarka. Oznacza to, że miejsca, z których otrzymywane jest drewno mają zapewnioną pełną odnawialność zasobów, co jest poświadczone certyfikatem FSC.
Tartak ten swoje usługi kieruje nie tylko do klientów mieszkających w Gostyninie czy okolicach. Mieszkańcy Kutna czy Płocka także mogą udać się tam po drewniane elementy wielkogabarytowe niezbędne na przykład do budowy dachu. Posiadają również własny transport, dzięki czemu bez problemu mogą dowieść klientom potrzebne materiały, a także je rozładować. Firma ta zajmuje się jednak głównie produkcją więźby dachowej, kontrłat, łat oraz tarcicy budowlanej. Oprócz drewnianych elementów do budowy dachu oferują także ich montaż, jak również sprzedaż pokryć i akcesoriów dachowych.
Jeśli szukacie takiego właśnie przedsiębiorstwa, wpiszcie w internecie „budowa domów Kutno”, „deska tarasowa Płock”, a przede wszystkim „więźba dachowa Płock”, a z pewnością traficie na ich stronę.