W jaki sposób możesz nie wychodząc z domu zadbać o planetę?

Niewiele osób jest świadomych tego, że wdrożenie działań, które mają na celu poprawę kondycji naszej planety, a co za tym idzie realne zatrzymanie zmian klimatycznych, jest bardzo proste. Z reguły jednak wydaje nam się, że dbanie o planetę wiąże się z podejmowaniem działań, które są nie tylko czasochłonne ale też generują bardzo duże koszta. Nic bardziej mylnego! 

Nurt zero waste, gospodarka o obiegu zamkniętym czy wreszcie niewyrzucanie, a oddawanie niepotrzebnych rzeczy, to tylko niektóre z działań, które możemy podjąć bez żadnych dodatkowych opłat. Realnie wspierają one zrównoważony rozwój naszego środowiska. W jaki sposób możemy oddać niepotrzebne rzeczy? Czy są nam do tego celu potrzebne konkretne narzędzia? Sprawdźmy.

Dbanie o planetę jest bardzo proste!

Każdy z nas posiada dostęp do internetu – czy to z poziomu komputera, czy telefonu. Dzięki temu, w prosty sposób jesteśmy w stanie znaleźć platformę, która zajmuje się odbieraniem niepotrzebnych, ale niezniszczonych i sprawnych rzeczy, których my po prostu już nie potrzebujemy. Co więcej, rzeczy odbierane są całkowicie bez żadnych opłat. Następnie przekazywane są one do organizacji, która zajmuje się tym, aby rzeczy trafiły do nowych właścicieli. Bardzo często tego rodzaju organizacje działają także na cele charytatywne i część z ich zasobów jest właśnie na takie cele przekazywana. W ten sposób, praktycznie bez żadnych opłat i bez wysiłku, jesteśmy w stanie realnie przyczynić się do poprawy stanu naszej planety. Robimy coś dobrego nie tylko dla środowiska, ale też i dla innych. Znacząco zmniejszamy ilość generowanych przez społeczeństwo odpadów, a co za tym idzie – poprawiamy stan ziemi a także i wód gruntowych.

Nie wyrzucaj niepotrzebnych rzeczy – daj im drugie życie!

Od czasu do czasu warto jest zrobić przegląd tego, co posiadamy i posegregować niepotrzebne ubrania, sprzęt elektroniczny lub inne rzeczy, które nadal są sprawne ale z których już po prostu nie korzystamy. Zebranie ich i zapakowanie do odpowiednich pudełek, to tak naprawdę kwestia niewielkiej ilości czasu. Możemy to zrobić na przykład przy okazji cotygodniowych porządków. Zgłoszenie za pomocą platformy internetowej, tego że posiadamy konkretne rzeczy do oddania, to zaledwie kilka kliknięć. W ten sposób pomagamy innym – a także robimy coś dobrego dla naszego klimatu.