Tarot – wielka tajemnica czy wiedza nie z tego świata?

Chcesz poznać swoją przyszłość? Ile razy w porannej prasie sprawdzasz horoskop, aby zobaczyć czy dzień zapowiada się pozytywnie? Przeglądasz być może również i internet, aby poznać interpretację swoich snów? Nie zapominajmy jednak, że sny nie do końca „mówią” o tym co nas czeka. Są bowiem odzwierciedleniem naszej duszy, naszych trosk, obaw, a także naszych radości i pragnień.

Istnieją jednak jeszcze inne metody poznania przyszłości. Jakie? Mowa tutaj o kartach Tarota. Ta specjalna talia ma dość długą historię. Nie są to jednak zwykłe karty, otula je mgiełka tajemnicy. Są czymś bezgranicznym, posiadają bowiem wiedzę nie z tego świata. Składają się one z 22 malowniczych kart Wielkich Arkana oraz 56 kart Małych Arkana. Nie każdy jednak potrafi dobrze zinterpretować to, co karty do nas „mówią”. Jest to bowiem sztuka trudna, a przede wszystkim bardzo złożona. Najczęściej wróży się z Wielkich Kart Arkana. Większość z tych kart to charakterystyczne figury, które w dziwny sposób przemawiają do nas. Cóż bowiem myśli sobie taki „Wisielec”, który wisząc na jednej nodze nie ma na nic wpływu. Nie jest jednak smutny, być może jutro wyjdzie „Słońce” i wszystko się w końcu jakoś ułoży?

Jednak umiejętność wróżenia z kart Tarota to dar, który się posiada bądź nie. Nie wystarczy wylosować kartę po karcie, rozłożyć je na stole i zinterpretować po kolei ich znaczenie. Istotne są tu bowiem jeszcze inne rzeczy, a mianowicie ułożenie, kolejność, a przede wszystkim wzajemne relacje między poszczególnymi kartami. W zależności od pytań jakie zadajemy kartom, osoba wróżąca stawia inne rozkłady. Możemy bowiem pytać o miłość, inwestycje, finanse, a może interesuje nas tarot kariery? Czasami wystarczy prosty rozkład z 3 kart, aby dowiedzieć się jakie niespodzianki szykuje dla nas życie. Oprócz przeszłości bardzo dużo powiedzą nam również o teraźniejszości. Czasami ujawnią rzeczy, z których nie zdawaliśmy sobie wcześniej sprawy, pokazują wnętrze naszej duszy. Być może zmierzamy w złym kierunku, a karty wskażą nam nasze prawdziwe przeznaczenie.