Szybkie złomowanie auta

Po naszych polskich drogach jeździ całe mnóstwo starych aut. Jest to spowodowane faktem, że wielu właścicieli jest mocno przywiązana do swoich już wiekowych pojazdów, pomimo tego, że znacząco już minął ich termin użyteczności. Chociaż konieczna jest ich kasacja, nadal przetrzymują swoje ukochane samochody w garażach czy pod wiatami zezwalając na ich dalsze korodowanie. Jest to niestety najgorsze z możliwych rozwiązań, powoduje bowiem z roku na rok spadek wartości pojazdu. Złomowanie okazuje się więc jedynym dobrym rozwiązaniem w sytuacji gdy przed blokiem lub na podwórku przetrzymujemy zepsute auto. Wielu ludzi nie myśląc nawet o konsekwencjach karnych, na własną rękę demontuje zniszczony pojazd. Często także poszczególne elementy oddzielnie wywozi na złomowisko. Jest to jednak nielegalne rozwiązanie dla wycofania z eksploatacji całego pojazdu. W tym przypadku jedyną właściwą drogą jest odprowadzenie całego niesprawnego auta do kasacji, wynika ono z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Współcześnie koszty remontów samochodowych również w bardzo szybkim tempie rosną. Wiele z tych starych aut nawet po niewielkich stłuczkach kwalifikuje się do całkowitego skasowania. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia po prostu nie opłaca się ich naprawiać. Jednak ostateczne postanowienie co do losu samochodu czy go odsprzedać, naprawić czy zezłomować należy do właściciela pojazdu.
Pojawiają się też na rynku firmy, które wręcz żyją z odkupowania od właścicieli złomów, w wyniku czego po niewielkich naprawach ponownie wypuszczają na rynek auta z uszkodzeniami, które z punktu widzenia zasad ubezpieczeniowych powinny już wylądować na złomie. Także po wypadku właściciele sami wolą naprawić swój samochód, gdyż na nieoryginalne części wydadzą kilkakrotnie mniej niż otrzymają na naprawę z ubezpieczenia.

Pozbycie się starego auta, może okazać się także bardziej kłopotliwe niż kilkuletniego samochodu. W przypadku sprawnego samochodu bowiem, zainteresowany zawsze się znajdzie, gdy cena samochodu jest jednak równa złomu, nie jest już tak kolorowo. Najlepszym rozwiązaniem jest dlatego oddanie starego auta do licencjonowanej Stacji Demontażu. Będziemy mogli wtedy spać spokojnie, bez strachu, czy nowy właściciel na pewno przerejestrował samochód na siebie. Jeśli bowiem tego nie uczyni w razie spowodowania przez niego wypadku będzie to oznaczało dla nas olbrzymie konsekwencje.
W przypadku odprowadzenia przez nas auta na złom dobre części trafią na rynek wtórny, dzięki czemu stacja demontażu zarobi na swoje utrzymanie. Zniszczone i zepsute elementy zgodnie z przepisami ochrony środowiska oraz wymogami prawnymi zostaną zutylizowane.
Ostateczna suma pieniędzy jaką dostaniemy za nasz samochód zależy wyłącznie od masy własnej pojazdu. Jednak dużo stacji zwraca uwagę, aby masa ta wynosiła 90 procent masy widocznej w dowodzie rejestracyjnym. Na stronach internetowych wielu stacji demontażu dostępne są kalkulatory dzięki którym możemy sprawdzić ile gotówki dostaniemy za określone auto.
Jeśli już zdecydujemy się na odprowadzenie auta do stacji demontażu, warto w tym celu znaleźć profesjonalną i kompetentną firmę. Wartą polecenia stacją jest DWCAR Damian Pawlak. Zakład ten powstał już w 2011 roku i jego główną działalnością jest właśnie złomowanie pojazdów. Oprócz tego prowadzi również sprzedaż elementów zamiennych dla samochodów przeróżnych marek oraz różnych typów. Firma ta odróżnia się także od innych stacji tym, że od kilku lat oferuje możliwość montażu instalacji LPG. Posiada już duże doświadczenie w tej dziedzinie, a cena takiego montażu wynosi od 1900zł. Na wszystkie montowane przez nich instalacje gazowe firma daje rękojmię 3 lat oraz posiada bardzo szybkie terminy realizacji. Oprócz tego przeprowadza także wszelkie poboczne remonty i usługi związane z instalacjami gazowymi, w tym wymianę butli jeśli zajdzie taka potrzeba czy kontrolę pracy instalacji.
Przedsiębiorstwo działa na obszarze całej Wielkopolski, a jego siedziba znajduje się w miejscowości Poniec koło Leszna. Wycena samochodu przeznaczonego do złomowania jest darmowa, tak samo jak jego transport na złomowisko, gdyż auta firma odbiera własnym transportem. Wystarczy zadzwonić do jej siedziby, a w parę minut osoba zainteresowana otrzyma wycenę pojazdu do kasacji.
Firma DWCAR Damian Pawlak wszelkie dokumenty niezbędne do wyrejestrowania samochodu w Urzędzie Komunikacji i ubezpieczalni załatwia od ręki. Jeśli więc zastanawiasz się nad złomowaniem samochodu to jest firma, której szukasz. Nie tylko gwarantuje atrakcyjne ceny, ale również płaci gotówką. Likwidacja auta przeprowadzana jest bardzo szybko. Zaufali już im setki klientów z województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego, a każdy nowy klient będzie na pewno zadowolony z oferty firmy DWCAR. Jeśli także szukasz takiej właśnie firmy, wpisz w internecie frazy: „kasacja pojazdów Legnica”, „złomowanie aut Legnica” oraz „skup aut Legnica”, a z pewnością ją znajdziesz.