System detekcji pożaru

W dzisiejszych czasach gdy cała technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie, chcielibyśmy wykorzystywać ją na każdym etapie naszego życia. Nie tylko powinna ułatwiać je, ale przede wszystkim ma obowiązek zapewnić nam spokój. Każdy z nas bowiem niepokoi się o swoich najbliższych, tych będących w domu jak również pracujących w ogromnych firmach. W tych drugich ogromną rolę odgrywa więc szeroko rozwinięty system bezpieczeństwa, w skład którego wchodzą między innymi: system monitoringu, system detekcji pożaru czy system kontroli dostępu. Nowatorskie rozwiązania, które wprowadzają właściciele firm zapewniają podniesienie poziomu bezpieczeństwa budynku, jak również pracowników i gości. Oddziałują także na jakość wyrobu końcowego, gdyż system monitoringu na każdym etapie produkcji bez wątpienia podnosi jego poziom. Pozwala oprócz tego kontrolować wszystkie osoby wchodzące do firmy, dzięki czemu te z zewnątrz nie mają możliwości bez zezwolenia wejść na teren zakładu.


W dużych firmach bardzo ważny jest również system kontroli dostępu – entrapass. Jego działanie ma na celu ograniczenie niepowołanym osobom dostępu do określonych sektorów. Entrapass polega na tym, iż utożsamia użytkowników w zależności od zastosowanego typu urządzenia identyfikującego. Mogą to być na przykład tablice rejestracyjne pojazdu jak również odciski linii papilarnych. Dane zebrane przez system zostają przetworzone w wyniku czego entrapass uruchamia procedury, które mają zabronić bądź zezwolić na dostęp do określonego sektora.
Istotne znaczenie przy podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w firmie ma także system detekcji pożaru. Zainstalowane w odpowiednich miejscach w zakładzie wysokiej jakości kompatybilne czujniki i sygnalizatory tworzą instalację, która pozwala na szybkie wykrycie pożaru. System ten jest w stanie nie tylko inicjować alarm, ale może również automatycznie poinformować o zdarzeniu odpowiednią jednostkę straży pożarnej. Bardzo ważny jest tutaj czas reakcji, zanim pożar nie osiągnie rozmiarów trudnych do opanowania. Pozwala to, jeśli jest taka konieczność na szybką ewakuację pracowników. System sygnalizacji pożarowej bardzo dobrze sprawdza się również w mniejszych przedsiębiorstwach. Jest to jeden z najczęściej stosowanych systemów bezpieczeństwa. Zainstalowany w naszych własnych domach pozwoli nam na spokojny sen.
Warto wspomnieć o całym systemie zarządzania bezpieczeństwem, który obejmuje pełną kontrolę dostępu jak i zaawansowane monitorowanie zdarzeń. Mowa mianowicie o c-cure software house, który integruje nowoczesne technologie zapewniając najbardziej wydajne rozwiązania na rynku. Jest on w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki niemu centralny punkt w korporacji wystarczy do jego globalnej administracji, gdyż mamy możliwość nadzorowania z niego wszystkie urządzenia znajdujące się w systemie kontroli dostępu poprzez monitorowanie ich stanu. Skalowalność systemu pozwoli na jego zainstalowanie także w mniejszych budynkach.


System kontroli dostępu stosowany w przedsiębiorstwach bardzo często stosuje metodę karty kontroli dostępu, która niewątpliwie zwiększa poziom bezpieczeństwa ograniczając wejście niepowołanym osobom do określonych pomieszczeń w obiekcie. Osoby zainteresowane mogą poruszać się po nim swobodnie. Dostają bowiem kartę, która nadaje im uprawnienia do otwierania określonych przejść. Administrator decyduje który użytkownik ma mieć dostęp do określonych pomieszczeń. Rozwiązanie to pozwala na redukcję ilości kluczy w przedsiębiorstwie. Warto tutaj wspomnieć o sytuacji, w której nastąpiłoby zgubienie kluczy. Mogłoby się to wiązać z koniecznością wymiany wszystkich zamków w obiekcie, zgubienie karty kontroli spowodowałoby jedynie usunięcie jej z systemu, gdyż nie są na niej przechowywane żadne dane.
Wprowadzony w przedsiębiorstwie system bezpieczeństwa przynosi bardzo wiele korzyści. Nie tylko zmniejsza ryzyko powstałych strat związanych z kradzieżą czy pożarem, ale umożliwia bardzo szybkie uzyskanie informacji o osobach, które poruszają się po obiekcie i o ich ewakuacji jeśli jest to konieczne.
Wiele przedsiębiorstw , które wprowadziły system kontroli dostępu często rozbudowuje go o kolejne segmenty z zakresu bezpieczeństwa i ochrony.
Musimy pamiętać jednak, że systemy te nie polegają tylko na zamontowaniu różnego rodzaju kamer, rejestratorów, czujników czy sterowników. Istotne jest tutaj również używanie określonych kabli, systemów miedzianych i połączeń światłowodowych. W dużych firmach potrzebnym rozwiązaniem przy rozbudowywaniu systemu bezpieczeństwa i ochrony okazuję się zakupienie szafy teleinformatycznej. Ułatwia ona zarządzanie przewodami, połączeniami światłowodowymi czy miedzianymi. Szafa teleinformatyczna z systemu NETpodium różni się od innych rozwiązań tego typu, gdyż posiada miejsce na czterdzieści pięć patch paneli oraz dwa pionowe kanały na montowanie połączeń miedzianych jak również światłowodowych. Nowatorskim rozwiązaniem jest tutaj stosowanie organizatorów kabli krosowych dzięki którym mamy pełną kontrolę nad promieniem ich gięcia co znacznie podnosi niezawodność sieci i zwiększa jej wydajność.
Systemy bezpieczeństwa niewątpliwie usprawniają pracę w przedsiębiorstwach wykorzystując przy tym nowoczesne technologie. Zachęcam więc do zapoznania się z ofertą firmy Lanster.