Skup samochodów powypadkowych

W związku z tym, że po naszych polskich drogach jeżdżą coraz starsze auta oraz koszty napraw w szybkim tempie rosną, coraz więcej samochodów, nawet po drobnych stłuczkach kwalifikuje się do całkowitego złomowania. Nie opłaca się więc remontować niektórych aut z czysto ekonomicznego punktu widzenia. To sam właściciel podejmuje decyzje o ostatecznym losie samochodu, ubezpieczyciel bowiem wypłaca osobie poszkodowanej różnicę między ceną auta przed wypadkiem, a jego wartością po szkodzie. Czy go zezłomować, odsprzedać czy naprawić, decyzja należy już wyłącznie do właściciela.
Powstają firmy, które proponują odkupienie staroci, w wyniku czego wciąż jeżdżą po polskich drogach pojazdy z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny trafić na złom. Dużo osób po szkodzie w przypadku uznania jej za całkowitą woli remontować samochód, kupując często części nieoryginalne, wielokrotnie tańsze od tych właściwych. Dzięki czemu pewna suma pieniędzy z ubezpieczenia pozostaje poszkodowanemu w kieszeni.
Znacznie bardziej kłopotliwe może okazać się pozbycie starego auta niż kilkuletniego samochodu. W przypadku sprawnego auta mamy 100 procentowe prawdopodobieństwo, że nowy właściciel się znajdzie, przerejestruje go na siebie i wykupi ubezpieczenie, a my będziemy spać spokojnie. Jeśli pojazd jest stary, a jego wartość jest bliska wartości złomu nie jest już tak kolorowo. Występuje też ryzyko, że nowy właściciel nie dokona przerejestrowania samochodu na siebie. W sytuacji gdy spowoduje on wypadek samochodowy może to oznaczać dla nas ogromne kłopoty. Jeśli jednak stare, zepsute auto, nie posiadające dużej wartości oddamy do licencjonowanej Stacji Demontażu, wówczas będziemy mogli również spać spokojnie. Dobre podzespoły trafią na rynek wtórny, Stacja Demontażu zarobi dzięki temu na swoje utrzymanie, a zepsute elementy zostaną zutylizowane zgodnie z wymogami prawnymi oraz przepisami ochrony środowiska.
Ostateczna suma pieniędzy jaką Stacja płaci za oddane auto zależy wyłącznie od masy własnej pojazdu, jednak musi on ważyć przynajmniej 90 procent masy wbitej w dowód rejestracyjny. Jeśli chcemy sprawdzić ile dostaniemy za nasze auto, wystarczy, że zadzwonimy do Stacji Demontażu lub skorzystamy z kalkulatorów widocznych na stronach internetowych niektórych Stacji.

Jeśli jednak jesteście właścicielami auta po wypadku i zdecydujecie się na jego złomowanie, warto w tym celu odwiedzić firmę WIGMET S.C. mającą swoją siedzibę w Górze na osiedlu Kazimierza Wielkiego 9. Działalność ta została założona w 2003 roku z pomysłu dwóch osób: Waldemara Maślanki oraz Tomasza Dyrsowicza. Na początku firma ta zajmowała się tylko skupem złomu oraz sprzedażą części używanych, jednak z czasem poszerzyła zakres swojej działalności. Z biegiem lat dołożono bowiem skup zużytych baterii, zbiórkę nienadającego się do użytku sprzętu AGD i RTV, usługi transportowe oraz pomoc drogową.
Zakres działalności o skup aut powypadkowych opolskie, skup aut powypadkowych lubuskie, złomowanie oraz demontaż aut, które ze względu na awarie techniczne czy wiek nie nadają się już do dalszej eksploatacji firma wprowadziła w 2009 roku. W związku z czym funkcjonuje już bardzo profesjonalnie i kompleksowo, posiada bowiem dziewięcioletnie doświadczenie. Prowadząc skup aut poleasingowych Wrocław, skup aut opolskie, w wyniku kasacji wielu samochodów ma w asortymencie także mnóstwo części zamiennych w bardzo niskich cenach. Każdy znajdzie tu z pewnością coś do swojego samochodu. Przedsiębiorstwo stawia również na liczne inwestycje oraz nieustanny rozwój. Współpracuje też z wieloma innymi dużymi firmami z branży.
Jeśli zdecydujesz się więc na skasowanie auta, to jest to firma której właśnie potrzebujesz. Uzyskasz tam wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania auta w Urzędzie Komunikacji. Gwarantują atrakcyjne ceny, a w dodatku płacą gotówką. Jeśli auto jest całkowicie niesprawne zapewniają transport oraz odbiór pojazdu od klienta. W głównej mierze działają na obszarze województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Firma ta przyjmuje do kasacji wszystkie typy pojazdów, zarówno osobowe, ciężarowe jak i dostawcze, jak również auta wszystkich marek.
Zdarzają się właściciele bardzo przywiązani do swoich wiekowych już aut, nawet jeśli minął już znacząco ich termin użyteczności. Mimo, iż niezbędna jest już ich kasacja, przechowują je w dalszym ciągu pod wiatami czy w garażach, pozwalając na ich dalsze korodowanie. Niestety jest to niewłaściwe zachowanie, przyczynia się bowiem do zmniejszenia poziomu wartości samochodu. W sytuacji gdy na podwórku lub przed blokiem zalega zepsute auto, jego złomowanie jest idealnym rozwiązaniem. Jest to bowiem jedyne właściwe legalne wyjście na pozbycie się uszkodzonego, starego bądź zniszczonego pojazdu. Wynika to z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Najmniej sensownym rozwiązaniem jest samodzielny demontaż. Jest on bowiem nielegalny i obciążony ogromnym ryzykiem otrzymania kary finansowej. Kasacja pojazdów Dzierżoniów okazuje się w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.