Schody dywanowe – minimalizm formy i prostota wykonania

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym w wielu domach jednorodzinnych stają się schody dywanowe. W dodatku nie mają one za zadanie tylko połączyć ze sobą dwie kondygnacje. Pełnią bowiem jeszcze jedną funkcję, a mianowicie dekoracyjną. Schody dywanowe są bowiem wspaniałym dopełnieniem aranżacji mieszkania. Nie są przepełnione bogactwem kształtów.

Za ich piękno przemawia bowiem prostota i minimalizm formy. Jednak w tym przypadku mniej znaczy więcej, co sprawia, że przykuwają uwagę wszystkich wchodzących do domu osób. Mają wyjątkowy design, sprawiają wrażenie jakby z samej góry schodów spływał z nich po stopniach dywan. W dodatku nie zabierają zbyt dużo miejsca, ponieważ nie posiadają belki podporowej. Mimo to są bardzo stabilne. Schody te zbudowane są bowiem ze stopni i podstopni. Za stabilność i bezpieczeństwo odpowiada tutaj wewnętrzna konstrukcja stalowa, która jest zabudowana w schodach. W dodatku balustrada również usztywnia jeszcze całość konstrukcji. Wykonana jest zazwyczaj ze szkła hartowanego, drewna lub metalu.

W ich budowie istotny jest każdy szczegół, dzięki temu schody te wizualnie stają się jeszcze „lżejsze”. Są tworzone jedynie na zamówienie. W dodatku nie każdy producent schodów zajmuje się budową i montażem tego rodzaju rozwiązań, nie każdy bowiem jest w stanie stanąć na wysokości zadania. Trzeba mieć tutaj nie tylko doświadczenie i niezbędną wiedzę, ale również odpowiedni park maszynowy. Schody dywanowe, tak samo jako schody półkowe czy schody skrzynkowe znajdziecie w ofercie firmy Schod-Bid. Swoją siedzibę ma ona w miejscowości Szewna pod Ostrowcem Świętokrzyskim. Produkcją różnego rodzaju schodów zajmują się już od 1990 roku, dzięki temu nieustannie podążają za trendami w tej branży i wiedzą co jest aktualnie na czasie.

Doświadczenie w branży stolarskiej sprawia, że oprócz schodów w ich ofercie znajdziemy także stoły drewniane na wymiar, eleganckie drewniane stołki do salonu czy stoły drewniane HOMEKONCEPT 13. Świadczą usługi na najwyższym poziomie. W dodatku do produkcji wykorzystują tylko materiały najwyższej jakości, a także najtrwalsze gatunkowo drzewo, które sprawi, że ich produkty posłużą nam przez wiele długich lat.

Chcecie poznać wszystkie rozwiązania jakie oferuje nam firma Schod-Bid? Wejdźcie w tym celu na stronę www.schod-bid.pl.