Schodołazy dla osób z niepełnosprawnościami – co trzeba na ich temat wiedzieć?

Schodołazy są niezwykle praktycznym urządzeniem, które jest wręcz nieocenione w przypadku opieki nad osobą z niepełnosprawnościami. Pozwalają one przede wszystkim znacznie sprawniej i szybciej transportować osoby chore pomiędzy piętrami. O czym jednak należy w sposób szczególny pamiętać, kiedy rozważamy zakup urządzeń takich jak schodołazy kroczące krzesełkowe? Czy jest coś, o czym absolutnie nie można zapominać, kiedy wybieramy takie urządzenie? I najważniejsze pytanie: Czy schodołaz kroczący krzesełkowy Ig 2020 Antano to dobry wybór? Na te jak również i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Największe zalety schodołazów – jakie są?

Praca z osobą z niepełnosprawnościami to przede wszystkim praca 24 godziny na dobę. Właśnie z tego względu tak ważne jest to, aby wspomagać się w tym trudzie najróżniejszymi sprzętami medycznymi. W sytuacji, kiedy mieszkamy w domu wyposażonym w schody, a osoba chora nie jest w stanie poruszać się samodzielnie, schodołazy są prawdziwym wybawieniem. Wyposażone są one przede wszystkim w wysokiej jakości system zabezpieczeń, który pozwala na sprawne i szybkie transportowanie chorego pomiędzy piętrami. Co więcej, krzesło stanowiące podstawę tego rodzaju urządzenia, jest wygodne i wykonane z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje najwyższy komfort. Te czynniki sprawiają, że schodołazy cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących.

O czym nie można zapominać, kiedy kupujemy schodołaz krzesełkowy?

Podstawową i jednocześnie najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o zakup schodołaza krzesełkowego jest sprawdzenie, jaki jest maksymalny udźwig takiego urządzenia. Pozwoli to na oszacowanie czy rzeczywiście wybrany przez nas model będzie odpowiedni. Zwróćmy także uwagę na rodzaj materiałów, z których tego rodzaju sprzęt medyczny jest wykonany – powinny być one nie tylko wytrzymałe, ale też i nietoksyczne oraz lekkie. Warto także sprawdzić kwestie związane z montażem takiego urządzenia – z pewnością będzie to dla nas duże ułatwienie. Koniecznie też należy kupować wszelkiego rodzaju sprzęt medyczny w renomowanych sklepach z takim asortymentem.