Przegrywanie kaset VHS i skanowanie slajdów

Jeszcze dwadzieścia lat temu bardzo modnym w tamtych czasach sposobem na domowe oglądanie filmów była kaseta VHS. Została ona stworzona przez firmę JVC w 1976 roku, jednak nie od razu zdobyła tak wielką renomę. Jej ogromną konkurencję stanowiły wtedy bowiem formaty takie jak: BetaMax, a także Video2000. Jednak pomimo tego, że rozwiązania te były bardziej zaawansowane technicznie, przegrały bitwę o rynek z kasetą VHS.
VideoHomeSystem był bowiem w tamtych czasach dużo prostszym rozwiązaniem, a po za tym był dużo tańszy. Jednak jak sama nazwa wskazuje kaseta wideo była dedykowana głównie do użytku domowego. Jednak z czasem powstało bardzo dużo wypożyczalni tego typu nośników, dzięki którym można było wypożyczać przeróżne filmy do domowego użytku. Półki w tych miejscach wręcz uginały się pod ciężarem znajdujących się tam kaset wideo.
Jednak wraz z postępem technologicznym pokazały się na rynku inne, nowocześniejsze, a przede wszystkim prostsze rozwiązania, dające przy tym dużo więcej możliwości. Mowa o płytach DVD, Blu-Ray, a także i przenośnych dyskach. W zestawieniu z nowymi rozwiązaniami odtwarzanie kaset VHS okazało się o wiele bardziej skomplikowane i wręcz niepraktyczne. Nowoczesne metody sprawiły, że zapisywanie wspomnień w postaci filmów i zdjęć stało się dużo łatwiejsze.
Niestety w dalszym ciągu bardzo dużo osób posiada jeszcze w domu mnóstwo kaset VHS, które mogą być odtwarzane jedynie za pomocą magnetowidu. W dodatku dzisiejsze, nowoczesne telewizory nie są już w stanie pracować z tym sprzętem. W konsekwencji nie mamy nawet możliwości obejrzenia zawartych tam filmów, a na wielu z nich zapisane są nasze cenne wspomnienia, których nie chcielibyśmy jednak z biegiem czasu utracić. Co w takim razie najlepiej zrobić?
Na szczęście nie musimy się tym niepokoić. Na rynku mamy aktualnie bardzo dużo firm zajmujących się na co dzień przegrywaniem kaset VHS na inne nośniki. Mowa o takich, których używamy współcześnie do odtwarzania różnego rodzaju danych. Firmy te szybko pomogą nam przekształcić filmy zapisane na płytach VHS na format cyfrowy. Dzięki nim kiedy tylko będziemy chcieli będziemy mogli otworzyć i obejrzeć filmy z naszymi wspomnieniami na odtwarzaczu DVD lub komputerze. Pamiętajmy jednak, że nie polepszymy tym jakości utrwalonych tam filmów. Na to już niestety nie mamy wpływu.
Najczęściej praktykowaną metodą kopiowania filmów jest po prostu przegrywanie VHS na DVD, nazywane profesjonalnie procesem digitalizowania nagrań. Dla osób posiadających stosowną wiedzę, niezbędne urządzenia oraz oprogramowanie, nie jest to skomplikowane działanie. Jednak opłaca się powierzyć je specjalistom w tej branży. Bardzo dobrym przedsiębiorstwem, które zajmuje się tym na co dzień jest Digital – VHS na DVD. Tym bardziej, że cena digitalizacji kaset wideo nie jest u nich wcale bardzo wysoka, a mają też w ofercie skanowanie slajdów oraz negatywów. Dzięki nim niewielkim kosztem możesz zachować swoje cenne wspomnienia na dłużej.