Profesjonaliści pomogą Ci pozbyć się korników

Wielu ludzi marzy o zbudowaniu drewnianego domu z bali, przypominającego przyjazną i klimatyczną góralską chatę i wielu tę wizję z rozmachem realizuje. Po skończeniu budowy dom wypełnia się drewnianymi meblami i bibelotami stając się wymarzonym miejscem zamieszkania dla rodziny i szkodników żerujących i rozmnażających się w drewnie. Mieszkańcy domu z reguły nie zdają sobie sprawy z obecności tych nieproszonych gości. O ich poczynaniach dowiadują się zazwyczaj po dłuższym czasie, po zaobserwowaniu w meblach i belkach stropu małych, okrągłych otworków, z których wysypuje się jasny proszek. Korniki, bo o nich mowa, to popularne określenie kilku gatunków owadów żyjących w drewnie przetworzonym. Są one przyczyną bardzo rozległych uszkodzeń drewnianych konstrukcji budynków, zwłaszcza belek sufitowych, podłóg drewnianych i słupów podporowych. Niszczą również meble i wszelką galanterię drewnianą. Skutkiem ich żerowania jest utrata przez drewno konstrukcyjne wszystkich właściwości, a jego wnętrze doprowadzają do konsystencji proszku. Nierzadko zdarza się, że obecność tych szkodników jest wykrywana dopiero przy przeglądzie technicznym stanu budynku.

Korniki w belkach dachowych i innych elementach konstrukcyjnych budynku niezwykle trudno zwalczyć samemu. Obowiązkowo trzeba skorzystać z pomocy fachowców, którzy świadczą tego rodzaju usługi. Jedną z firm trudniących się specjalistycznym usuwaniem korników jest firma DREVPOL z Mińska Mazowieckiego. Korniki na poddaszu, w podłodze czy meblach nie stanowią problemu dla fachowców z firmy DREVPOL. Stosowane przez nich zabiegi to: iniekcja ciśnieniowa, metoda Veloxy i fumigacja, czyli gazowanie domu lub jego elementów.

Iniekcja ciśnieniowa belek dachowych i krokwi to metoda polegająca na wywierceniu w zaatakowanym drewnie pewnej liczby otworów i umieszczeniu w nich insektycydów. Środek na korniki w belkach jest wprowadzany do otworów za pomocą technologii podciśnieniowej. Iniekcję ciśnieniową stosuje się zwykle do elementów dachu.

Metoda Veloxy jest stosowania tylko w stosunku do mniejszych obiektów i przedmiotów. Polega ona na umieszczeniu w konstrukcji gazoszczelnej przedmiotów zamieszkanych przez korniki. Zwalczanie ich odbywa się przez powolne usuwanie tlenu i zastępowanie go azotem na około 3-4 tygodnie. Tą metodą usuwa się insekty z drzwi, mebli itp.

Fumigacja czyli gazowanie domu, poddasza czy dachu poprzedzona jest przygotowaniem obiektu poprzez uszczelnienie go specjalną gazoszczelną folią. Następnie wprowadza się na czas od 7 do 16 dni gaz reaktywny. Po zatruciu szkodników obiekt poddawany jest wietrzeniu i kontrolnym pomiarom stężeń. Technikę tę wykorzystuje się do dużych obiektów jak budynki, dachy, kościoły itp.

Niezależnie od wybranej metody, wszystkie prace i konkretne etapy są wykonywane przez specjalistów posiadających kwalifikacje określone przepisami prawa oraz wieloletnią praktykę. Z oferty firmy korzystają muzea, parafie, jednostki administracji publicznej, a także klienci indywidualni z terenu całej Polski.

Jeśli więc ciągle zastanawiasz się jak zwalczyć korniki w belkach, podłodze, czy meblach, nie zastanawiaj się dłużej. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanej i kompetentnej firmy DREVPOL.