Pomoc pielęgniarska 24 godziny na dobę

Lista dolegliwości, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie przebywanie w łóżku jest bardzo długa. Zaliczamy do nich między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Ważne jest, aby chory miał w tym czasie należytą opiekę. Choć jest to zazwyczaj ogromne wyzwanie i niekiedy pociąga za sobą reorganizację całego życia, bliskie osoby i tak przeważnie podejmują decyzję o pozostawieniu chorego w domu przy sobie. Są świadomi bowiem, że nikt inny nie zapewni im takiej opieki jak oni sami. W dodatku mają mnóstwo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Zajmowanie się osobą przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się wyłącznie z poświęceniem i dobrą organizacją, ale również z posiadaniem pewnej, fachowej wiedzy, między innymi o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Bardzo często chorzy, którzy są pod opieką rodziny w domu wymagają ciągłego podawania kroplówek, w celu przetoczenia bardzo dużej ilości płynów. Dzięki podłączeniu wlewu kropelkowego w domu możemy zaoszczędzić choremu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy za pomocą kroplówki w domu Gdańsk podawane są jedynie preparaty, które mają za zadanie uzupełnić płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb pacjenta składają się one z różnej kombinacji i proporcji jonów podstawowych pierwiastków, wartości odżywczych czy witamin. Wlewy kropelkowe są także podawane przy bardzo ciężkich chorobach jako element stałego leczenia, mowa mianowicie o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy jednorazowe czy kilkukrotne muszą być podawane w sposób specjalistyczny. Nie wszystkie kroplówki jednak mogą być podawane w domu chorego, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane jedynie w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod nadzorem wykwalifikowanego personelu.
Osoby z dużym doświadczeniem przy wykonywaniu wkłucia, zrobią to niemalże bezboleśnie. Znakomicie poradzą sobie też ze znalezieniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których bardzo trudno znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami posiadającymi delikatne i kruche żyły.
Warto dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko zaaplikują kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze mnóstwo innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego potrzebować. Mogą bowiem odciążyć nas od zmiany opatrunków czy leczenia ran przewlekłych. Wielu już leżących pacjentów wymaga w domu też podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, pobierania krwi, zdjęcia szwów czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy profesjonalnej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić pacjentowi obecność wykwalifikowanej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnych pojawiających się problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która niejednokrotnie może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.