Pogotowie kanalizacyjne 24h

Na co dzień nie zastanawiamy się nad naszą domową instalacją kanalizacyjną, po prostu z niej korzystamy. Dopiero w sytuacji kiedy zaczynają się pojawiać problemy lub nieprzyjemne zapachy z instalacji kanalizacyjnej przekonujemy się jak istotną funkcję wykonuje ona w naszym domu. W dodatku jeśli odpowiednio o nią nie zadbamy i prawidłowo nie będziemy z niej korzystać, po pewnym czasie może nas czekać niemiłe zaskoczenie.

Z biegiem czasu w domowej kanalizacji odkłada się bowiem bardzo dużo różnego rodzaju zanieczyszczeń, które powodują niedrożność, a nawet zapychanie syfonów. Głównie w żeliwnych rurach używanych w starego typu instalacjach nazbierane zanieczyszczenia wraz ze żrącymi środkami do udrażniania rur wchodzą w reakcję chemiczną tworząc skomplikowany do usunięcia kamień. Ze względu na to nie jest zalecane w przewodach starego typu używanie substancji chemicznych bardzo silnie żrących. Niedrożność rur nie dotyczy wyłącznie starych, żeliwnych instalacji. W wyniku codziennego korzystania problemy z drożnością zdarzają się niestety również i w stosunkowo nowych rurach.

Warto z tego względu odpowiednio dbać o instalację, aby nie dopuścić do tego typu sytuacji albo przynajmniej zredukować ryzyko zapchania rur. Istotne jest, aby nie zabrudzić odpływów pozostałościami jedzenia, które mogłyby wylądować w syfonie, w tym celu powinno się usunąć je z talerzy zanim trafią one do mycia. Należy też zabezpieczyć odpływy wanien, brodzików i umywalek łazienkowych drobnymi sitkami, które zatrzymają przede wszystkim włosy i zapobiegną ich przedostawaniu do kanalizacji. Odpływy kuchenne przeważnie zapychają się w konsekwencji wylewania do nich fusów po kawie i herbacie. Nie zwracamy również uwagi na wylewanie do zlewu kuchennego rozpuszczonego, gorącego tłuszczu, który to stygnąc w rurach zmienia się ze stanu ciekłego w stan stały tworząc wraz z różnymi innymi odpadkami bardzo trudny do usunięcia zator.

Istnieją także inne przyczyny zapychania się rur kanalizacyjnych. Często jest to spowodowane gafami powstałymi w pierwszym etapie projektowania całej instalacji lub w momencie jej wykonawstwa. Pomyłki te to na przykład zbyt małe średnice łączy przy dużej ilości zastosowanych kolanek.

Niestety nawet wspaniale zaprojektowana i wykonana instalacja ma prawo się zapychać, w sytuacji gdy nie będziemy z niej odpowiednio korzystać. Niedbałość o kanalizację oraz niewłaściwe korzystanie są najczęstszym powodem powstawania zatorów w kanalizacji.

Powinno się dlatego profilaktycznie raz na jakiś czas przeczyścić zlew gorącą wodą. Takie działanie wpływa bowiem bardzo dobrze na drożność przewodów. Bardzo popularne jest także wsypywanie co jakiś czas do odpływu sody oczyszczonej i zalewanie jej octem spirytusowym. Metody te są całkowicie naturalne i nie posiadają dzięki temu toksycznych właściwości, które charakteryzują środki chemiczne.

Gdy wystąpią jednak takie objawy jak wolniejszy odpływ wody czy bulgotanie w syfonie, sygnalizuje to, że przewody instalacyjne mogły się już po części zapchać. Trzeba już wtedy określić przyczynę zatoru i podjąć pierwsze kroki w celu przeczyszczenia kanalizacji, aby nie dopuścić do ich całkowitego zapchania. Jeśli taki zator nie powstał głęboko być może wystarczy jedynie oczyścić syfon lub udrożnić go za pomocą przepychaczki.

Występują jednak sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z zatorem w kanalizacji i musimy poprosić o pomoc specjalistę. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która sprawnie i kompetentnie zajmie się naszymi zapchanymi rurami. Pogotowie kanalizacyjne Szczecin to jest firma, której właśnie szukamy i która z pewnością nam pomoże

Przedsiębiorstwo to jest do dyspozycji swoich klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi oferowane przez firmę są bardzo wysokiej jakości, dzięki wykorzystywanemu specjalistycznemu i nowoczesnemu sprzętowi renomowanej firmy Rothenberg jaki przedsiębiorstwo posiada w swoim asortymencie.

Firma zatrudnia wykwalifikowaną załogę techniczną z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami, która szybko dociera na miejsce awarii i usuwa przyczynę. Udrażnianie kanalizacji Szczecin, czyszczenie kanalizacji Szczecin, oraz naprawa instalacji sanitarnych to jest właśnie to w czym przedsiębiorstwo się specjalizuje. Oprócz tego udrażnia również kanalizację deszczową oraz sanitarną. Lokalizacja rur kanalizacyjnych Szczecin oraz inspekcja TV kanalizacji Szczecin także należy do zadań firmy. Gwarancją profesjonalnie wykonanych przez firmę usług jest również co rok wymieniany na nowy park maszynowy.
Strefa działania pogotowia kanalizacyjnego obejmuje nie tylko Szczecin, ale również takie miejscowości jak: Zieleniewo, Mierzyn, Przecław, Dobra, Dołuje czy Police. Oferuje także swoje usługi w mniejszych przygranicznych miasteczkach u naszych niemieckich sąsiadów.