Podolog wyleczy grzybicę paznokci, brodawki i odciski

Stopy to części ciała, podejmujące codziennie potężny wysiłek. Wykonują one średnio 6000 kroków w ciągu dnia, dźwigając przy tym cały ciężar ciała ich właściciela. Są w związku z tym nadzwyczaj narażone na urazy i podrażnienia. Niewygodnie lub źle dopasowane buty, nadwaga i niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że dolegliwości bólowe stóp są bardzo powszechne. Skóra stóp, choć jest dość gruba, bardzo łatwo ulega przesuszeniu. Nie posiada ona gruczołów łojowych, ale jest usiana gruczołami potowymi. To wszystko sprawia, że na piętach i paluchach narasta warstwa zrogowaciałego naskórka, w którym często tworzą się pęknięcia, sięgające aż do skóry właściwej i przysparzające wiele dolegliwości bólowych, odczuwanych podczas chodzenia.

Każdy ból stopy i dyskomfort burzy wzorzec chodu, który wymusza nieprawidłową pracę reszty ciała. Dlatego po pewnym czasie problem, którego początek uwidocznił się w bolesnej stopie, może dotknąć na przykład stawu biodrowego, a nawet kręgosłupa. Każdy, nawet niewielki ból w stopie spowodowany chociażby małym odciskiem wpływa na sposób chodzenia, który odbija się na funkcjonowaniu całego ciała. Przyczyn bólu i chorób stóp jest wiele i nie zawsze są powiązane z samymi stopami. Bóle stóp mogą być spowodowane zaburzeniami w ich budowie czy stanem zapalnym, ale najpowszechniejsze przyczyny to odgniotki, modzele, popękane pięty, wrastające paznokcie i halluksy.
Przeważnie, gdy zauważymy, że nasze stopy wymagają lepszej pielęgnacji bądź, gdy podczas chodzenia zaczynamy odczuwać dyskomfort, na początku sięgamy po domowe sposoby. Drugim krokiem są zabiegi u profesjonalnej kosmetyczki. Są jednak dolegliwości, z którymi większość gabinetów kosmetycznych nie będzie w stanie sobie poradzić, wtedy może nam pomóc tylko profesjonalny podolog.
Podologia, zwana także podiatrią, jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Wszystkie zabiegi podologiczne mają bardzo zróżnicowany charakter, więc wymagają od osoby uprawiającej ten zawód szerokiej wiedzy z zakresu nauk medycznych takich jak: dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywanie ran, techniki opatrywania ortopedycznego i diabetologia. Podolodzy wyjątkowo często towarzyszą sportowcom, zajmując się leczeniem ich stóp. W Polsce podologia jest jeszcze mało znaną dziedziną, choć z roku na rok osób korzystających z jej dobrodziejstw systematycznie przybywa.

Zabiegi podologiczne są dedykowane w dużej mierze dla osób niepełnosprawnych, dotkniętych chorobami skóry lub cukrzycą, cierpiących z powodu wadliwego ustawienia stóp i deformacjami palców jak np. halluksy i palce krogulcze. Oferta gabinetów podologicznych jest skierowana także do osób z dolegliwościami stóp, takimi jak modzele, brodawki grzybicze, odciski, lub wrastające paznokcie, nadpotliwość stóp, czy pęknięcia i rozpadliny na piętach. Podolog świadczy więc usługi w zakresie fachowego skracania paznokci, opieki nad stopą cukrzycową, likwidacji odcisków i brodawek, zabiegów na paznokciach grzybiczych, zgrubiałych i wkręcających. Zajmuje się również indywidualnym doborem klamry ortonyksyjnej, usuwaniem hiperkeratoz czyli zgrubiałego naskórka, indywidualnym doborem ortez, opatrunków na trudno gojące się rany oraz odciążeniem wrażliwych miejsc rekonstrukcją płytki paznokciowej i leczeniem pękających pięt.
Jeśli zatem borykacie się z uciążliwymi dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, brodawki, czy grzybica paznokci, jak leczyć te przypadłości fachowo odpowie Pani Patrycja Kawczyńska, prowadząca w Redzie PODOLINE Gabinet Zdrowych Stóp. Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Zamiejscowego w Gdyni Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem uzyskując tytuł licencjata kosmetologii o specjalizacji podologia. Usługi przez nią świadczone są na bardzo wysokim poziomie, a ona sama nieustannie poszerza kwalifikacje i zdobytą wiedzę, aby móc pomagać coraz większemu gronu pacjentów. Bardzo wysoko ceni sobie także współpracę z pacjentami, co znacznie poprawia wynik terapii i przyspiesza osiągnięcie końcowego etapu leczenia. Aby skorzystać z usług PODOLINE, wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce: „podolog Reda”,” leczenie odcisków Reda”, „wrastające paznokcie Reda” lub „usuwanie brodawek Reda”. Należy wspomnieć, że Pani Patrycja stworzyła mobilny gabinet podologiczny, aby móc dotrzeć do osób, które z różnych przyczyn nie mogą samodzielnie dojechać do gabinetów stacjonarnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom głównie osób niepełnosprawnych, PODOLINIE świadczy także usługi domowe, z których mają możliwość skorzystać klienci w każdym wieku. W ofercie oprócz zabiegów podologicznych znajdują się także zabiegi kosmetyczne. Jest to niepowtarzalna okazja, a usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Jeśli więc cierpicie z powodu odcisków, wrastających paznokci, czy pęknięć na zgrubiałej skórze stóp, nie zastanawiajcie się i nie czekajcie dłużej. Skontaktujcie się z PODOLINE, żeby zaoszczędzić sobie bólu i późniejszych problemów z biodrami i kręgosłupem. Warto zadbać o stopy, aby były zdrowe, zadbane i mogły służyć nam przez całe życie.