Oznaki uszkodzenia tylnej belki skrętnej

Okazuje się, że prawie wszystkie francuskie samochody posiadają bliźniaczo podobną do siebie konstrukcję tylnego elementu zawieszenia. Mowa mianowicie o tak zwanej tylnej belce skrętnej. Montowana jest ona bowiem w samochodach takich marek jak Citroen, Renault czy Peugeot. W związku z tym pierwsze objawy uszkodzenia tego elementu są również w każdym z tych samochodów bardzo podobne. Głośne stukanie dobiegające przy nierównej drodze z tylnej części auta nie świadczy bowiem o ogólnej eksploatacji pojazdu, ale o uszkodzeniu właśnie tylnej belki skrętnej. Są to najczęstsze objawy jej zużycia.
Element ten nie składa się jednak wyłącznie z belki. Jest ona ewidentnie jego główną częścią, ale znajdują się w nim również części ruchome, takie jak łożyska i czopy. W pierwszej kolejności to one właśnie najszybciej się zużywają. Gdy jednak zbagatelizujemy te objawy może pojawić się sytuacja, że uszkodzeniu ulegnie główna belka. Następuje to przede wszystkim w wyniku złych warunków atmosferycznych oraz dostania się do jej środka wody. Niszczy ją wtedy korozja i może nawet nieoczekiwanie pęknąć w czasie jazdy.
Gdy usłyszymy jednak skrzypienie, trzeszczenie lub piszczenie, to znak, że uszkodzeniu uległo tak zwane łożysko igiełkowe. Oprócz pojawienia się charakterystycznych, wyżej wymienionych odgłosów bardzo częstym objawem awarii łożyska jest również opadnięcie tylnej części auta. W dodatku zmienia się przy tym geometria kół, a samochód staje się niepewny w prowadzeniu, zwłaszcza na zakrętach.
Nie warto więc bagatelizować żadnych objawów związanych z uszkodzeniem tylnej belki skrętnej. Bardzo ważne bowiem, aby w porę zareagować. Dzięki temu nie musimy wymieniać całego elementu, lecz tylko uszkodzoną część, a regenerowana belka, a przede wszystkim koszty związane z jej naprawą będą z pewnością dużo niższe niż wymiana całego elementu. Ważne również, aby znaleźć profesjonalną firmę, która doskonale zna się na rzeczy. Wymieni nam tylko zepsutą część i nie naciągnie na dodatkowe koszty. Jeśli więc spotka Was jakaś przykra awaria tylnej belki skrętnej w Waszym francuskim aucie skontaktujcie się z firmą Szmytek z Piły.