Nowoczesne wykończenie ścian tapetą 3D

Jeszcze kilkanaście lat temu odświeżając ściany w naszych domach wyłącznie je malowaliśmy. W dodatku był to przeważnie tylko jeden kolor na wszystkich ścianach. Na szczęście czasy te bezpowrotnie minęły. Nawet jeśli w obecnych czasach wykańczając pokój malujemy go farbami, często dodajemy do tego jeszcze inne nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim nasze pomieszczenia nie są już surowe i zimne, tylko staną się dodatkowo bardziej przytulne.

Do wykończenia ścian możemy wykorzystać bowiem mnóstwo ciekawych, a zarazem nowoczesnych rozwiązań, które obecnie oferuje nam rynek. Należą do nich między innymi: kamień, cegła, tynk dekoracyjny, boazeria czy tapeta. Ta ostatnia stała się obecnie bardzo popularną formą wykończenia, tym bardziej, że daje dużo możliwości. Dzięki niej w bardzo szybki sposób możemy całkowicie zmienić charakter prawie każdego pomieszczenia w naszym domu. Tapety mają obecnie bardzo dobrą jakość i mogą nam służyć przez długi czas. Dodatkowym atutem jest fakt, że jest to dość szybka forma wykończenia ścian.

Szeroka gama szablonów sprawi, że w jeden dzień z normalnego pokoju możemy przenieść się do bajkowego świata dziecka lub do uroczej i romantycznej sypialni z nastrojowymi świecami na ścianach. Ostatnio często stosowane są także tapety przypominające imitację kamienia czy cegły. Ściana ze stuletniej kamienicy w naszym świeżo wykończonym domu z pewnością zrobi wrażenie. Takie rozwiązania mogą być ozdobą pomieszczeń często użytkowanych, mowa na przykład o korytarzu. W dodatku potrafią zmylić wiele osób, do złudzenia bowiem przypominają prawdziwą cegłę czy kamień.

Kluczowe jednak, aby to nie była tradycyjna, zwyczajna tapeta. W celu uzyskania jak najlepszego efektu bardzo ważne jest, aby była to specjalna okładzina ścienna tak zwana tapeta 3D. Zadowoli ona z pewnością zwolenników trójwymiarowości na ścianach oraz optycznych iluzji.

Jest to wspaniała alternatywa dla kosztownych i pracochłonnych rozwiązań. Sprawdza się również jako tło wokół kominka czy uzupełnienie innego elementu wystroju. Okładziny ścienne 3D mogą bowiem tworzyć spójną całość z aranżacją wnętrza, bądź stanowić gustowny akcent w przytłumionym pomieszczeniu. W obecnych czasach wybór tapet jest ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie tu tapetę idealną dla siebie. Dodatkowo są sprzedawane nie tylko w rolkach, ale również w powierzchniach dopasowanych do wielkości określonej ściany z konkretnych zamówień.

Szeroki asortyment różnego rodzaju tapet ściennych, od tych standardowych po okładziny ścienne w formacie 3D, znajdziecie w sklepie internetowym INNETAPETY. Niewątpliwie zadowolą one niejednego klienta. Posiadają one bowiem przeróżne motywy, z których każdy znajdzie ten najbardziej pasujący do swojego wnętrza. Od delikatnych i jasnych skandynawskich wzorów, po oryginalne tapety 3D, które zmylą z pewnością niejedno oko. Dzięki nim możemy w szybki i prosty sposób odmienić każde pomieszczenie w naszym domu.

Artykuł na podstawie: https://innetapety.pl/tapety-z-efektem-3d