Najlepsze zagraniczne seriale

TOP 5 zagranicznych seriali

Każdy z nas po pracy, aby się zrelaksować lubi oglądać telewizję. W dzisiejszych czasach powstało mnóstwo seriali. Niekiedy sami nie wiemy, co wybrać. Na szczęście powstają różnego rodzaju rankingi pomagające nam stworzyć listę naszych ulubionych seriali. Jak wiadomo, każdy lubi coś innego. Dla jednym fascynujące będą seriale obyczajowe, a dla innych możliwość wcielenia się w detektywa będzie największą radością. Na całe szczęście jesteśmy otwarci na coraz to nowsze propozycje producentów i z chęcią oglądamy seriale.

5 – ,,Świat według Ludwiczka ”

Jest to rysunkowy serial opowiadający historię dzieciństwa małego Ludwika Andersona. Jego rodzina mieszka w Cedrowej Górce. Liczne rodzeństwo sprawia, że w domu cały czas panuje harmider. Serial został zrealizowany na podstawie autentycznych historii z życia znanego komika i aktora Louie Andersona. Animowany serial otrzymał nagrodę Emmy. Rodzice Ludwiczka to Andy i Ora. Jego mama zajmuje się wychowywaniem dzieci, gotuje obiady oraz zajmuje się domem, Andy zaś to wojenny weteran pracujący w fabryce maszyn. Jednym z rodzeństwa, które możemy ujrzeć niemalże w każdym odcinku to Tommy, młodszy brat Andersona. O reszcie licznego rodzeństwa są tylko wzmianki lub występują sporadycznie.

4 – ,, Chirurdzy ”

Jest to amerykański serial, który opowiada historię o życiu lekarzy w szpitalu w Seattle. Próbują oni pogodzić życie osobiste z zawodowym.  Serial emitowany jest od 2005 roku. Do tej pory powstało już 13 sezonów. Ukazuje realia pracy w szpitalu. Główną bohaterką jest Meredith Grey, która właśnie rozpoczyna swój staż. Wraz z nią kilku innych, niezwykle uzdolnionych studentów zaczyna swoją przygodę w szpitalu. Tylko nieliczni przetrwają tę ciężką pracę i nieprzespane noce. Praca lekarza wymaga wyrzeczeń i tylko niektórym z nich uda się osiągnąć upragniony cel. Serial ten zdobył nagrodę Złotego Globu w kategorii najlepszy serial dramatyczny.

3 – ,, Dwóch i pół ”

Serial przedstawia życie rodzeństwa. Charlie Harper to uzdolniony muzyk żyjący w domu na plaży z pieniędzy, które otrzymuje za komponowanie muzyki do reklam. Niestety jego brat nie miał tyle szczęścia. To zwykły, szary człowiek. Jest świeżo rozwiedziony i nie ma się gdzie podziać. Pewnego dnia puka do drzwi Charliego, aby ten go przygarnął. Charlie niechętnie, ale jednak zgadza się na to. Serial niezwykle zabawny. Wiele sytuacji pokazuje jak wygląda braterskie życie. Ich relacja z matką jest nie najlepsza. Charlie prowadzi bardzo bogate życie towarzyskie, zaś Alan wychowuje swojego syna Jake’a. Serial zdobył 6 nagród Emmy.

2 – ,, Dr House ”

Serialowy Dr House to postać, w którą wciela się Hugh Laurie. Jest niezwykle charyzmatyczny, ale też arogancki.  W każdym z odcinku diagnozuje nietypowe choroby. Ma swój zespół podwładnych, który pomaga mu w rozwiązywaniu problemów. Tego doktora kochają chyba wszystkie kobiety.  Nawet kiepskie podejście do pacjentów nie zniechęciło ich do tego, aby przestały oglądać ten serial. Jest brutalnie szczery. Uzależniony jest od środków przeciwbólowych. Jednak jest światowej klasy diagnostykiem. Potrafi rozpoznać niemalże każdą chorobę. Dlatego też kierowane są do niego przypadki medyczne, z którymi inni lekarze nie potrafią sobie poradzić.

1 – ,, Przyjaciele ”

Amerykański serial opowiadający historię szóstki przyjaciół, którzy mieszkają i pracują w Nowym Jorku. W główne role wcieliły się największe gwiazdy takie jak Jennifer Aniston, Courtney Cox czy Matthew Perry. Każdy z nich zajmuje się czymś zupełnie innymi. Wspólnie jednak spędzają czas w kawiarence Central Perk, lub w jednym z mieszkań. Serial opowiada ich zabawne i przewrotne życie. Stał się wielkim hitem. Emitowany był w latach 1994-2004 i powstało aż 10 sezonów.