Międzynarodowy przewóz zmarłych

O Polakach wyjeżdżających za granicę cały czas jest bardzo głośno. Na dodatek z roku na rok wzrasta ich liczba i niestety nie myślą oni o powrocie do kraju. Słyszymy bardzo często, że wyjeżdżają oni za chlebem, jednak emigracja zarobkowa po części skończyła się już kilkanaście lat temu. Polacy zaczęli bowiem trochę lepiej zarabiać w swoim rodzimym kraju, pewnie nie każdego to nadal satysfakcjonuje, jednak emigracja w ostatnim czasie ma zupełnie inne podłoże. Najczęściej bowiem okazuje się, że osoby mieszkające już dłuższy czas za granicą, zaczynają tam ściągać swoje rodziny.

W dobie łatwiejszych i częstszych wyjazdów za granicę, poza pozytywnymi ich stronami, musimy się liczyć niestety i z ciemniejszą stroną migracji. Zdarzyć się może bowiem, że nasza bardzo bliska osoba poniesie śmierć poza granicami naszego kraju. Co wtedy powinniśmy zrobić? Z danych wynika, że niestety w ostatnim czasie coraz więcej ludzi umiera poza granicami swojego rodzimego kraju. Jak wygląda sprowadzenie zwłok z zagranicy, tym bardziej, że musimy działać szybko. Tuż przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej przypadki sprowadzania zwłok z zagranicy zdarzały się rzadko. Współcześnie sytuacja wygląda całkiem inaczej, jednak w większości przypadków Polacy decydują się na przewóz zwłok, a na ewentualną kremację ciała decydują się dopiero w Polsce.
Jedną z kilku urzędowych spraw, którą załatwia się praktycznie „od ręki” jest właśnie transport zwłok z zagranicy. Na szczęście możemy skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która sprowadzi nam ciało z prawie każdego kraju Unii Europejskiej. Profesjonalną firmą, posiadającą długoletnią praktykę w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych jest Centrum Pogrzebowe Charon z siedzibą w Szczecinie. Przez lata firma rozwinęła sieć partnerów na całym świecie. Ich usługi pogrzebowe polegają na załatwieniu wszystkich formalności oraz odpowiedniej dokumentacji dotyczącej sprowadzenia zwłok do Polski wraz z przewozem ciała. Świadczą oni usługi nie tylko dla osób prywatnych, ale także instytucji oraz firm.

Międzynarodowy transport zmarłych nie jest łatwym procesem, wymaga bowiem znajomości różnych praw, przepisów i zwyczajów, a każdy błąd czy nieprawidłowy dokument niestety wydłuża czas transportu.
dzięki wykwalifikowanym fachowcom stara się uniknąć tego i dopasować się do przepisów prawnych oraz przepisów sanitarnych kraju, z którego przewozi ciało. Ważne, aby na samym początku zanim jeszcze zorganizujemy transport zwłok do Polski zdobyć od rodziny jak najwięcej informacji o zmarłym. Pozwala to określić jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły oraz ustala szczegóły transportu.
Koszty takiego przewozu są uzależnione głównie od ilości kilometrów jakie trzeba pokonać od państwa w jakim jest ciało, aż do miejscowości pochówku, od ceny przetransportowania i przechowywania ciała w chłodni oraz kosztów firmy pogrzebowej. Jeśli więc zdarzyło Wam się takie przykre doświadczenie i chcecie przywieźć ciało Waszej bliskiej osoby do Polski skorzystajcie z usług firmy Centrum Pogrzebowe Charon. Międzynarodowy przewóz zmarłych zostanie wykonany kompetentnie i z szacunkiem dla zmarłego.