Masz sprawnego, ale nieużywanego xbox’a? Oddaj go do skupu!

W jaki sposób pozbyć się nieużywanego ale nadal sprawnego Xbox’a? Jednym z najprostszych, a zarazem najbardziej opłacalnych rozwiązań jest w tym przypadku skup Xbox. Do takiego miejsca możemy oddać konsolę, której już nie używamy, a która po prostu zajmuje miejsce w naszym domu. W jaki sposób jednak zgłosić chęć oddania konsoli do skupu? Na co, w sposób szczególny, trzeba zwrócić w tym wypadku uwagę? Na te, jak również i na wiele innych pytań związanych z tym zagadnieniem, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Dlaczego opłaca się oddawać xbox do skupu?

Pierwszym i zasadniczo najważniejszym pytaniem, na które należy sobie odpowiedzieć kiedy planujemy oddać konsolę do skupu, jest to czy faktycznie to się opłaca? Jak się okazuje, wartość konsoli, która jest sprawna, a której po prostu już nie używamy może nas bardzo pozytywnie zaskoczyć. Trzeba jednak pamiętać, że z każdym dniem wartość takiego urządzenia spada. Tym samym, jeśli mamy w swoich zasobach nieużywaną konsolę typu Xbox i jesteśmy pewni, że nie będziemy z niej już korzystać, możemy przekazać ją do skupu. Tam wykonywana jest wycena. Następnie, kurier odbiera od nas z domu paczkę z taką konsolą i przekazuje ją w miejsce docelowe – czyli właśnie do wspomnianego wcześniej skupu konsol. Naszą rolą jest jednak spakować taką takie urządzenie w sposób bezpieczny oraz stosownie je oznaczyć. W formularzu, który znajduje się na stronie, zamieszczamy dokładny adres odbioru paczki oraz numer konta, na który mają wpłynąć pieniądze. Są one przekazywane w ciągu 48 godzin od momentu odebrania od nas paczki przez kuriera. Jak zatem wyraźnie widać, cały proces oddania konsoli do skupu możemy wykonać nie wychodząc z domu. 

Jak oddać xbox do skupu nie wychodząc z domu?

Kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o oddanie nieużywanej przez nas konsoli typu Xbox do skupu, jest prawidłowe wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie. Tak naprawdę to jest jedyna czynność – oczywiście poza pakowaniem konsoli – którą musimy przedsięwziąć, aby taki sprzęt został przez nas przekazany do skupu. To przede wszystkim okazja do tego, aby znacząco zasilić własny budżet domowy i być może przeznaczyć te fundusze na zakup nowej, lepszej konsoli. To również szansa, aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska spowodowane przez nadmierną ilość elektrośmieci. Jak zatem widać, bardzo prosty sposób jesteśmy w stanie zrobić niezwykle dużo dobrego.