Łeba – niewielki nadmorski kurort

Wybierając plażę na której chcemy spędzić wakacje, Polska oferuje nam tutaj mnóstwo wspaniałych miejsc. Począwszy od cichych i spokojnych miejscowości, po częściej odwiedzane plaże większych miast jak na przykład Gdańsk, Sopot czy Międzyzdroje. Te drugie mają do zaoferowania większą liczbę historycznych zabytków

Polecanym przez wielu turystów miasteczkiem jest Łeba. Jest to mała miejscowość, posiada bowiem jedynie około 4 tysięcy mieszkańców. Jednak w sezonie letnim zmienia się w prawdziwy nadmorski kurort tętniący życiem. Mimo iż nie znajdziemy tu do zwiedzania mnóstwa zabytków z pewnością jest to wspaniałe miejsce do długich spacerów czy wycieczek rowerowych. Do rejestru zabytków został wpisany bowiem tylko jeden kościół, a mianowicie kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Łeba jest położona w bardzo ciekawym turystycznie miejscu. Znajduje się bowiem między dwoma jeziorami jak Sarbsko i Łebsko. Największą atrakcją, która kojarzy się niewątpliwie z Łebą są ruchome wydmy. Znajdują się one w położonym na zachód od miasta Słowińskim Parku Narodowym. Pas ruchomych wydm jest nie tylko największym pasem w Polsce, ale również i w Europie. W Parku tym gniazduje też wiele gatunków bardzo ciekawych ptaków. Należą do nich czarne bociany, orły bieliki, kormorany, orliki krzykliwe czy puchacze.

Będąc na wczasach w Łebie warto więc wybrać się w pieszą wędrówkę do Słowińskiego Parku Narodowego lub pojechać tam rowerem. Wydmy mogą być z pewnością dla wielu turystów namiastką pustyni. Tym bardziej, że przenoszone przez wiatr potrafią osiągnąć nawet kilkadziesiąt metrów wysokości.

Pomimo tego, że Łeba nie jest zbyt dużym miasteczkiem, to posiada jednak szerokie plaże oraz port. Znajdują się tu liczne lokale gastronomiczne, gdzie możemy skusić się na typowe dla tej części kraju potrawy z ryb.

Planując wczasy na plaży w Łebie możemy śledzić co się dzieje w miasteczku tym nawet przez cały rok. Umożliwiają nam to kamerki zainstalowane w wielu jego miejscach. Między innymi mamy podgląd na wspaniałe czyste plaże, port czy samo centrum miasteczka.

Nie zapominajmy, że niedaleko Łeby znajduje się również stadnina koni, która jest czynna przez cały rok. Miłośnicy tych zwierząt mogą tu spędzać wiele przyjemnych chwil.

Jeśli chcecie przed spędzeniem tu wakacji sami przyjrzeć się temu miastu wejdźcie na stronę Łeba kamera. Z pewnością pomoże Wam ona podjąć decyzję co do wyjazdu wakacyjnego do tego właśnie miejsca.