Kładąc panele nie zapomnij o podkładzie wyciszającym

Robiąc wykończenia w nowo postawionym domu lub remont mieszkania Polacy coraz częściej rezygnują z podłogi z litego drewna lub innych rozwiązań decydując się na panele laminowane. Z pewnością przekonuje ich fakt, że są stosunkowo niedrogie, łatwe do utrzymania czystości, a położone profesjonalnie prezentują się znakomicie. Niezbyt dobrze jednak pochłaniają dźwięki, szczególnie daję się to we znaki w mieszkaniach, gdzie ułożone są bez żadnej izolacji akustycznej.

Zdecydowana większość decydując się na położenie paneli zapomina o jednej bardzo ważnej rzeczy lub uważa po prostu, że jest nieistotna. Podkład pod panele podłogowe, bo o nim mowa powinien zostać rozłożony pod każdą podłogą wykonaną z paneli.

Spacerując po podłodze bez podkładu nie tylko słyszymy dźwięki odbite, będące charakterystycznym stukaniem roznoszącym się po całym pomieszczeniu, ale docierają do nas także dźwięki transmisyjne, te przenoszone przez strop. Niestety nie jesteśmy w stanie uchronić się całkowicie przed tymi drugimi mieszkając w budownictwie wielorodzinnym, ale możemy znacząco je zredukować. Warto dlatego przed położeniem paneli zainwestować w tak zwany podkład wyciszający pod panele, który diametralnie zmniejszy odgłosy przenoszone przez strop. Dzięki temu nie musimy słuchać głośnych rozmów sąsiadów czy płacze ich dzieci, a oni nie będą musieli słuchać nas.
Osoby, które chcą położyć panele mając w domu zainstalowane ogrzewanie podłogowe nie muszą się martwić. Istnieje bowiem podkład pod panele do ogrzewania podłogowego, który również gwarantuje odpowiednią izolacją akustyczną.

Wiele osób kładąc panele nadal uważa, że pianka ma odpowiednie właściwości tłumiące i nie wierzy, że podkład wyciszający do paneli znacząco zredukuje dźwięki przenoszone przez strop.
Jeśli jednak mieszkasz w budownictwie wielorodzinnym, a pragniesz mieć ciszę i spokój, kładąc podłogę panelową zainwestuj w podkład pod panele sklep Podłogi24net posiada szeroką ofertę i  z pewnością pomoże Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie.