Idealny podkład wyciszający pod panele

Jaki podkład pod panele warto wybrać? Wiele osób zadaje sobie to pytanie gdy zmienia właśnie podłogę w swoim domu. Są niestety źródła, które podają, że panele podłogowe można czasami układać nawet bez podkładu. Jednak jest to niewłaściwe stwierdzenie, a podkład należy położyć pod każdą podłogą wykonaną z paneli. Specjalne podkłady pod panele nie tylko zapobiegają uszkodzeniom samej podłogi panelowej, dzięki czemu przedłużają jej żywotność, ale w głównej mierze gwarantują domownikom izolację termiczną i akustyczną.

Chcąc położyć panele we własnym domu nie powinniśmy wcale zastanawiać się czy warto użyć podkładu czy nie. Należy bowiem od razu rozważyć jaki podkład będzie najlepszy, aby dawał nam gwarancję doskonałej izolacji cieplnej oraz termicznej. Istnieje na rynku wiele zakładów zajmujących się rozpowszechnianiem różnego rodzaju podkładów pod panele, nie wszystkie jednak gwarantują pełną satysfakcję z ich zastosowania.

Przed ostateczną decyzją co do rodzaju podkładu jaki wybrać warto zwrócić uwagę na dużo istotnych czynników, których wiele osób nie bierze w ogóle pod uwagę. Mogą mieć one bowiem ogromny wpływ na to, który rodzaj podkładu okaże się właściwy do naszego domu. Jeśli przykładowo mamy zamontowane w domu ogrzewanie podłogowe, musi być do niego zastosowany dobrany podkład poliuretanowo-mineralny lub polietylenowy. Materiały te charakteryzują się wysoką gęstością (PEHD), dzięki czemu jest to najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe z obecnie dostępnych na rynku. Posiada on bowiem najniższy opór cieplny, co gwarantuje bardzo wysoką efektywność instalacji grzewczej.
Jeśli jednak mieszkamy nad pomieszczeniem nieogrzewanym lub słabo izolowanym, a nie posiadamy ogrzewania podłogowego, warto kupić dobry podkład pod panele, który z pewnością zrekompensuje nam straty ciepła. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj podkład wykonany z polistyrenu.
Mieszkańcy blokowisk, przy wyborze podkładu pod panele skupią się pewnie na innej bardzo ważnej dla nich rzeczy, mowa mianowicie o izolacji akustycznej. Wiedzą oni bowiem doskonale jak z piętra poniżej rozchodzą się przeróżne dźwięki transmisyjne, które przenikają przez strop. Słychać głośniejsze dialogi sąsiadów czy zabawy ich dzieci. Tak samo w drugą stronę stukaniem w podłogę możemy także zakłócać ich spokój. Niestety nie jesteśmy w stanie całkiem wyeliminować tych dźwięków. Możemy natomiast je zredukować zakładając podkład wyciszający pod panele.
Niezależnie jednak od tego jakiego rodzaju podkładu szukacie, z pewnością znajdziecie go w sklepie internetowym Podłogi24.net. Przedsiębiorstwo to posiada bowiem w ofercie bardzo dobre podkłady wyciszające pod panele, których zdolność tłumienia dźwięków wynosi aż 19 decybeli. Jeśli jednak zainwestowaliście już w ogrzewanie podłogowe, w ofercie sklepu znajdziecie także podkład pod panele na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Po za tym dostaniecie tam również panele podłogowe oraz wszelkie potrzebne akcesoria do ich zamontowania.