Działanie promieni słonecznych na wzrok – jak się przed tym chronić?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak szkodliwy wpływ na nasze oczy mają promienie słoneczne. Z tego też względu, okulista Warszawa radzi, aby zadbać o zakup dobrej jakości okularów przeciwsłonecznych, które będą chroniły soczewkę oka nie tylko latem, ale i przez cały rok. O czym jednak należy pamiętać, kiedy wybieramy odpowiedniej jakości okulary przeciwsłoneczne? Gdzie pod żadnym pozorem nie można ich kupować? Na te, jak również i na wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Czym powinny charakteryzować się dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne?

Pierwszą i najważniejszą kwestią od której trzeba zacząć, kiedy przystępujemy do zakupu okularów przeciwsłonecznych, jest miejsce ich zakupu. Najlepiej, jeśli jest to renomowany sklep optyczny. Zyskamy wówczas pewność, że okulary będą nam zapewniały odpowiednią ochronę przed działaniem promieni UV. Kluczem do tego, jest filtr ochronny, który umieszczany jest na soczewce okularowej. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, czy wybrane przez nas okulary będą odpowiednie, zawsze możemy skonsultować ich wybór z naszym lekarzem okulistą. 

Nie kupuj okularów przeciwsłonecznych w markecie

Jednym z największych błędów, który popełniany jest przy zakupie okularów przeciwsłonecznych, jest kupowanie ich w marketach lub na stoiskach na różnego rodzaju bazarach. Okulary, które możemy tam kupić, nie mają odpowiedniej jakości filtrów UV, a co za tym idzie – w żaden sposób nie chronią naszych oczu przed szkodliwym działaniem promieni UV. 

Okulary korekcyjne z powłoką UV

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które na stałe noszą okulary korekcyjne jest zakup takich, których soczewki posiadają dodatkowy filtr ochronny UV. Filtr ten uaktywnia się wtedy, kiedy działanie promieni słonecznych jest bardziej intensywne – zarówno latem, jak i zimą. Wiele osób które na stałe nosi okulary korekcyjne decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ jest ono nie tylko bardzo wygodne, ale też i pozwala zaoszczędzić na zakupie kolejnej, dodatkowej pary okularów.