Dlaczego warto spędzić ferie w górach?

Przyglądając się polskim górom możemy śmiało stwierdzić, że są nie tylko piękne, ale również umieją zaskakiwać i inspirować do działania. W okresie ferii zimowych bardzo dużo osób wraz z całymi rodzinami jedzie w góry, aby tam oderwać się od codzienności. Nie musi to być jednak za każdym razem ten sam schemat powtarzany co rok. Warto spędzić w rodzimych górach zimowy odpoczynek od nauki, istnieje bowiem ku temu wiele powodów. Oprócz tych najczęściej wymienianych, jaki są walory poznawcze i zmiana otoczenia, trzeba wymienić także te rzadziej przytaczane, mowa mianowicie o bogatej ofercie handlowej, dużej liczbie ciekawych atrakcji oraz możliwości uprawiania wielu ciekawych sportów i to nie tylko tych zimowych.

Niezmiennie od wielu lat najwięcej turystów przyciągają nasze polskie piękne Tatry, nie ma się temu co dziwić. Zimowa stolica Polski, wspaniałe Zakopane wyróżnia się bowiem bliskością Morskiego Oka oraz urokiem Krupówek. Oferuje nam także wiele miejsc do zwiedzania oraz mnóstwo atrakcji. Po za tym znajduje się tam szereg tras narciarskich oraz pieszych, a przy tym wszystkim przepiękne widoki, w których każdy nowo przybyły turysta z pewnością się zakocha.

Baza noclegowa znajdująca się w polskich Tatrach również zasługuje no słowa uznania. Nie tylko ich stolica posiada bowiem komfortowo wyposażone nowoczesne hotele w atrakcyjnych cenach. Inne miejscowości wypoczynkowe również oferują odwiedzającym szeroką bazę noclegową na wysokim poziomie. Jednak od lat w ścisłej czołówce popularnych miejsc turystycznych z najlepszymi miejscami noclegowymi plasuje się Zakopane. Bogata oferta, w której w skład wchodzą: domki wypoczynkowe, pensjonaty, schroniska oraz hotele Zakopane centrum jest bowiem na najwyższym poziomie.

Oprócz argumentów takich jak: wysoki standard miejsc noclegowych, możliwość uprawiania wielu sportów czy po prostu przepiękny krajobraz tatrzańskich miejscowości są jeszcze inne, które przemawiają za tym, aby spędzić ferie zimowe właśnie w górach. Nie zapominajmy bowiem, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce pod względem przyrodniczym. Unikatowym doświadczeniem będzie z pewnością możliwość podziwiania flory i fauny w zimowej scenerii, a w dodatku jest wciąż do odkrycia wiele wspaniałych i  zacisznych miejsc.